Ružomberok – Michalovce

— Zhrnutie…v prvom polčase boli naši futbalisti lepším mužstvom, mali loptu častejšie na kopačkách, snažili sa hrať zo zabezpečenej obrany

Zhrnutie

…v prvom polčase boli naši futbalisti lepším mužstvom, mali loptu častejšie na kopačkách, snažili sa hrať zo zabezpečenej obrany a do útokov sa púšťali stále keď bol náznak prečíslenia. Do prestávky sme mali dve strely, domáci ani jednu. Polčas skončil bez gólov. Krátko po prestávke videl veľmi prísnu druhú žltú kartu Soler a následne červenú. Nášho jedného z najlepších hráčov na ihrisku poslal hlavný rozhodca Prešinský predčasne do spŕch. Zemplín o jedného menej síce preskupil rady, ale územná prevaha o jedného hráča sa onedlho prejavila v podobe dvoch gólov, od Gereca a Kubíka. Naši už na mladého Červeňa v bráne Ruže do konca zápasu nevystrelili i a s pod Tatier odchádzajú bez bodu. Síce nasleduje reprezentačná prestávka ale už v stredu našich čaká pohárový zápas s FC Košice na neutrálnej pôde v Poprade, kde si môžu napraviť chuť.

24.kolo Fortuna liy, 2.kolo Skupiny o udržanie sa

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 2:0 (0:0)

Góly: 63. Gerec, 78. Kubík.

Rozhodovali: Prešinský – Košecký, Gallo, ŽK: Múdry, Kojnok, R. Kružliak, Brenkus, Brenkus – Soler, ČK: 50. Soler po druhej ŽK, bez divákov.

Ružomberok: Červeň – Kojnok (72. Filinský), J. Maslo, Čurma, Mojžiš – Múdry (69. Kochan), Zsigmund, Brenkus (89. Luterán) – Gerec, Regáli (89. Boďa), R. Kružliak (69. Kubík)

Michalovce: Markovič – Siopos (73. Sharani), Soler, Vaško, Vojtko – Bednár, Adekuoroye – Phillips (87. Žofčák), Oshima (87. Neofytidis), Popovits (65. Magda) – Tandir (77. Trusa)

Zostava pred zápasom

Predzápasová fotka

Priebeh zápasu

Keďže COVID-19 vyautoval hlavného trénera Ružomberka Jána Haspru, šéfom domácej lavičky bol v zápase s Michalovcami jeho asistent Marek Sapara. Prvý polčas bol fádny, bez akéhokoľvek vzruchu pred bránami. Obe mužstva kládli dôraz predovšetkým na dôsledné plnenie defenzívnych úloh. Hostia sa v strede poľa snažili zakombinovať, ale darilo sa im to ani nie po šestnástku. V tejto časti stretnutia len jedna lopta letela medzi žrde, keď po polhodine hry propagačne do stredu domácej brány namieril Popovits. Ak k tomu prirátame iba tri rohové kopy, tak to do prestávky bolo pod Čebraťom úplne všetko.

Do druhého polčasu vykročil Ružomberok s väčšou ofenzívnou gurážou. V 50. min. prenikajúceho Brenkusa pred šestnástkou poslal zozadu na zem Soler a keďže videl druhú žltú kartu, svoj tím oslabil. V 56. min. sa až pred brankárom Markovičom ocitol Regáli, ale už nestačil presne zakončiť. V 63. min. Regáli potiahol rýchlu akciu po ľavej strane, pred bránou našiel Gereca, ktorý zblízka otvoril skóre – 1:0. V 78. min. Regály vďaka svojmu dôrazu využil zaváhanie Bednára, loptu naservíroval Kubíkovi a ten sa odvďačil premiérovým gólom v najvyššej súťaži – 2:0. V 85. min. sa v pokutovom území Michaloviec šikovne uvoľnil Brenkus, no Markovič ho vychytal.

Vyjadrenia po zápase:

Jozef Majoroš:

Pre nás smolný zápas. Myslím si, že prvý polčas bol z našej strany dobrý. Ružomberok sme držali na dištanc. Hru sme mali pod kontrolou, ale v ofenzíve sme boli málo aktívni, málo agresívni. Zápas ovplyvnila červená karta, keď sme 40 minút hrali o jedného menej. Opäť nás zrazili na kolená lacné góly po školáckych chybách v defenzíve, kde sme neboli dôrazní, a preto sme dnes tento zápas prehrali.

Marek Sapara, asistent trénera MFK Ružomberok: „Prvý polčas sme boli na tom veľmi zle. Nič z toho, čo sme si prichystali, keď sme chceli byť aj trochu prekvapiví, išli sme aj do zmeny systému, nám nevychádzalo. Michalovce v tejto časti stretnutia boli aktívnejšie, sebavedomejšie. Málo hráčov si dovolilo ísť nad rámec svojej kľudnej zóny. Museli sme zvýšiť hlas v kabíne, aby si chlapci začali veriť. Hoci do prestávky sme hrali zle, vzadu bolo mužstvo pevné. Druhý polčas sme začali aktívnejšie, z toho pramenila aj červená karta. Už sme si trochu dovolili, boli sme odvážnejší. Keď nás bolo o jedného viac, už sa nám hralo lepšie. Som rád, lebo dosť dlho sme sa trápili, bez víťazstva. Za druhý polčas som hrdý na chlapcov.“