Ružomberok – Michalovce

— Zhrnutie-21.kolo Fortuna ligy MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce   1:1 (0:0) Góly: 84. Kmeť – 64. Danko, ŽK: Almási

-21.kolo Fortuna ligy

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce   1:1 (0:0)

Góly: 84. Kmeť – 64. Danko, ŽK: Almási – Carrrilo, Kostantinidis, Danko. Rozhodovali: Perešinský – Ferenc, Žákech, 1064 divákov.

Ružomberok: Macák – Čurma, Mrva, Twardzik – Zsigmund – Kojnok (84. Kmeť), Kostadinov, Takáč (75. Gerec), Mojžiš – T. Bobček, Regáli (57. Almási)

Michalovce: Kira – Kostantinidis, Grič, Carrilo, Soler, Vojtko – Begala – Žofčák, (82. Diarra), Turík (75. Neofytidis), Danko – Kvocera (67. Hovhannisyan)

V prvom polčase sme videli vysoko taktický výkon z oboch strán. Obe mužstva si uvedomovali dôležitosť zápasu, nikto nechcel spraviť zbytočnú chybu a inkasovať. Vidina prvej šestky je silný motivačný faktor. Veľa osobných súbojov, naši sa nebáli ísť do súbojov o loptu šmýkačkami. Vidno zápal, nasadenie, bojovnosť.
Druhý polčas bol tiež o osobných súbojoch. V druhom polčase sa udiali tri kľúčové momenty, ktoré „nerozhodli“ tento zápas. Hral sa medzišestnástkový futbal s dôrazom na defenzívu. Prvý kľúčový moment nastal v 64.minúte, keď domácim nevyšla ofsajdova pasca a po hlbkovej prihrávke Igora Žofčáka sa zoči voči brankárovi Macíkovi ocitol Stano Danko, obhodil si ho a do prázdnej brány otvoril skóre. Zemplín vyhrával 0:1. Druhý kľúčový moment prišiel v 78. minúte, keď po ruke Solera Pina v pokutovom území, mal možnosť, kapitán Twardzik zahrávať penaltu. Jeho úmysel vystihol Matúš Kira a bravúrne vyrazil jeho prudkú strelu na roh. Ružomberok pokračoval v úsilí vyrovnať, množstvo nepresností, ale keď sa už dostali pred našu bránu tak s veľkým počtom hráčov dokázali zavariť. Naši to nedokázali využiť rýchlymi protiútokmi a preto nastal tretí kľúčový moment. V 86.minúte mali domáci možnosť zahrávať rohový kop. Lopta sa po odboxovaní Matúša Kiru dostala až ku stridajúcemu Kmeťovi, ktorý pomedzi všetkých hráčov strelil najkrajší gól vo svojej kariére a vyrovnal na konečných 1:1. Ani na 14-pokus sme neporazili Ružomberok, tentokrát sme boli blízko. Nevadí. Cieľ je prvá šestka. Rozhodne sa v poslednom kole doma s Pohroním.

Zostava Zemplína

Vyjadrenia trénerov

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Nám bod nič nerieši, preto sme sa snažili stretnutie zvládnuť trojbodovo. O zápase rozhodla jedna dôležitá vec. Nervozita na kopačkách našich chlapcov bola taká enormná, že si nevedeli presne prihrať, dostať sa do tempa, bolo tam veľa nepresností i chaosu v niektorých chvíľach. Súper rozumne bránil, prehustil svoju defenzívu. Vedeli sme, že Michalovce budú nebezpečné v brejkových situáciách, čo sa aj potvrdilo, pri góle na 0:1. Potom nastalo vzopätie všetkých síl, no ďalšia rana do našich radov prišla, keď sme nepremenili pokutový kop. Krásnym gólom Matúša Kmeťa sme napokon vyrovnali.“

Jozef Majoroš, tréner Michaloviec: „Čakali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Prišli sme s nejakým zámerom, ktorý sa nám, hlavne v obrannej fáze darilo napĺňať do 80. minúty, potom to už nebolo ono. Súper síce mal počas zápasu prevahu, ale nejaké vyložené šance si nedokázal vypracovať. My sme sa spoliehali na brejkové situácie a jedna nám aj vyšla. Samozrejme mrzí ma, že sme dostali vyrovnávajúci gól, ale taký je futbal. Takže o hornej šestke sa rozhodne až v poslednom kole.“

Tlačová beseda po zápase

Tlačová konferencia: MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:0)

🎥 Ružomberok v 21. kole Fortuna ligy doma remizoval s Michalovcami 1:1. Na tlačovej konferencii zhodnotili stretnutie tréneri Ján Haspra a Jozef Majoroš. 🎬

Uverejnil používateľ MFK Ružomberok Nedeľa 1. marca 2020

Videozostrih Huste.joj.sk

Záznam celého stretnutia Huste.joj.sk

Napísali o zápase iné média…

Profutbal.sk, Ružomberok si podelil body s Michalovcami, 1.3.2020

Liptáci stretnutie otvorili s ofenzívnou gurážou a stále sa tlačili pred súperovu bránu, kým ich súper myslel predovšetkým na obranu. K zakončeniu z bezprostrednej blízkosti sa však Ruža nedostávala, keďže si netykala s presnosťou vo finálnej fáze a tiež narážala na dobre sformovanú obranu Zemplínčanov. Prvá lopta smerovala medzi žrde v 12. minúte, keď tečovanú strelu Zsigmunda spoza šestnástky nad vytlačil Kira. V 18. minúte si T. Bobček na hranici „veľkého vápna“ šikovne zasekol Kostantinidisa, ale minul cieľ. V 35. minúte T. Bobček spätnou prihrávkou pripravil sľubnú pozíciu Regálimu, no ten nevydarene loptu trafil. V 43. minúte sa do šance rútil T. Bobček, lenže Kiara včasným vybehnutím mu ju zmaril. O chvíľu na to centroval Takáč a Kojnok hlavou tesne minul ľavý dolná kút michalovskej brány.

Po zmene strán sa dlho nič nedialo, až do 64. minúty, keď Michalovce z ničoho nič išla do vedenia. Po dlhom odkope sa šprintujúci Danko dostal za domácu obranu, obišiel Macíka a stihol aj loptu zasunúť do siete. V 79. minúte rozhodca Perešinský nariadil proti hosťom penaltu za ruku v pokutovom území a Kira ju Twardzikovi vystihol, takže skóre sa nemenilo. V 84. minúte už Kiara kapituloval, keď z 20 m z prvej vypálil striedajúci Kmeť.

Novinyzemplina.sk, Cenná remíza MFK Zemplín v Ružomberku, 1.3.2020

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v predposlednom dvadsiatom prvom kole základnej časti Fortuna ligy na pôde MFK Ružomberok 1:1 a opäť vypadli z prvej šestky. Na štvrtý Ružomberok ale strácajú iba jeden bod, piaty Trenčín a šiesta Trnava majú lepšie skóre (s Trnavou ale majú lepší vzájomný duel). Skóre duelu pod Čebraťom otvoril Stanislav Danko, päť minút pred koncom vyrovnal domáci Kmeť. Zverenci trénera Jozefa Majorošoa v poslednom kole privítajú v sobotu 7. marca o 15.30 hod. FK Pohronie Žiar nad Hronom.