Michalovce – Slovan Bratislava

— Zhrnutie13.kolo Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1) Gól: 30. Šporar. Rozhodoval: Gemzický, ŽK: P.

13.kolo Fortuna ligy

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Gól: 30. Šporar. Rozhodoval: Gemzický, ŽK: P. Kolesár, Kira – De Marco, Ľjubičič, Šulla, 2864 divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Rota, Carrillo, Pino Soler, M. Kolesár – Savvidis – Kvocera (81. Vojtko), Žofčák (68. Sidibé), Martinez, P. Kolesár (63. Kountouriotis) – Mensah

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Bajrič, Božikov, Apau (18. Medvedev), Ljubičič – de Kamps (81. Abena), De Marco – Dražič (71. Holman), da Silva, Moha – Šporar

Zostava Zemplína

Nádherná divácka kulisa, dnes videla dobrý zápas s množstvom osobných súbojov. Naši od prvej minúty trápili majstra. Pozorne bránili, vážili si loptu, obe mužstva sa dostali k niekoľkým streleckým pokusom. Slovanu vyšiel jeden. V 30. minúte keď sme nedokázali ubrániť Šporara, ktorý cez hlavu skóroval do našej brány. 0:1.

Tímova fotka pred výkopom

V druhom polčase sme sa snažili výsledok zvrátiť. S pribúdajúcim časom sa zvyšoval aj tlak Zemplína, ale góly nepriniesol, naopak, niekoľko krát musela hasiť naša defenzíva na čele s Matpšom Kirom. Veľká vďaka patrí všetkým skoro 3000 fanúšikom, ktorí pricestovali z blízka i zďaleka, aby podporil Zemplín v boji o prvoligové body.

Vyjadrenia trénerov

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: „Z našej strany to bol dobrý zápas proti kvalitnému súperovi, škoda však chýb, ktoré sme spravili. Slovan potvrdil, že to vie využiť. V druhom polčase sme sa snažili spraviť niečo s výsledkom, no chýbala nám nadstavba v pdoobe gólu. Súper má Šporara, ktorý dá gól asi fakt zo všetkého, to je rozdielový hráč.“

Ján Kozák ml., tréner ŠK Slovan Bratislava: „Zápas sme si mohli uľahčiť, keby sme strelili druhý gól, ktorý by nás upokojil. Príležitostí sme na to mali dosť. Domáci sa najmä v závere pokúšali vyrovnať, no myslím si, že o ten jeden gól sme boli lepší.“

Tlačová beseda po zápase Zemplín – Slovan

Videozostrih Zemplín – Slovan 0:1

Zo zákulisa zápasu Zemplín – Slovan

Videozostrih Huste.joj.sk

Záznam celého zápasu Zemplín – Slovan 0:1 (0:1)

Napísali o zápase iné média…

Profutbal.sk, 27.10.2019, Slovan sa na východe poriadne nadrel, spasiteľom kanonier Šporar

Prvý polčas priniesol bojovný futbal s miernou prevahou hostí. V 11. minúte sa po chybe v defenzíve domácich dostal do šance Šporar, ale Kira bol pozorný. V ďalšom priebehu dominovali najmä defenzívy a tímy si dávali pozor na chyby. Michalovská prišla po polhodine hry, keď domáci hráči neodvrátili loptu z vlastnej šestnástky, tá sa dostala k Šporarovi, ktorý chrbtom k bránke prekonal Kiru – 0:1.

Slovinský útočník bol v úvode 2. polčasu blízko k ďalšiemu gólu, v sľubnej šanci však nenamieril presne. Hostia napriek tesnému náskoku zvýšili aktivitu a v druhom polčase sa snažili diktovať hru. V 75. minúte brankár domácich Kira podržal svoj tím pri viacerých šanciach hostí, na opačnej strane sa Šulla nenechal prekvapiť strelou Sidibého. Domáci sa v závere snažili stupňovať tlak. Najbližšie ku gólu boli v nadstavenom čase pri strele Martineza spoza šestnástky, ale jeho pokus minul pravú žrď Šullovej bránky.

NovinyZemplina.sk, 27.10.2019, Tesná porážka MFK Zemplín, so Slovanom Bratislava prehral 0:1

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce utrpeli v zápase 13. kola Fortuna ligy tretiu domácu tohtosezónnu porážku, keď lídrovi súťaže ŠK Slovan Bratislava podľahli tesne 0:1. O tom, že majster získa tri body rozhodol v tridsiatej minúte jeho kanonier Andraž Šporar. Zverenci trénera Antona Šoltisa, ktorým aktuálne patrí desiate miesto, sa v najbližšom štrnástom kole opäť predstavia doma, keď v sobotu 2. novembra o 17.00 hod. privítajú ViOn Zlaté Moravce.

Michalovčania sa hotovali na štrnásty pokus zdolať v najvyššej súťaži bratislavský Slovan. Tri body by im totiž výrazne pomohli v tabuľke, keďže boj o prvú šestku sa čoraz viac dramatizuje. Po úvodnej oťukávačke mohli najskôr udrieť hostia. Po centri z pravej strany našiel krásnymi nožničkami kanonier Andraž Šporar Rataa, toho strelu ale bravúrne zneškodnil Matúš Kira. O štyri minúty neskôr mohli udrieť aj Michalovčania, strelu Mensaha ale zachytil brankár Šulla na bránkovej čiare. Slovinský kanonier Andraž Šporar ukázal svoju silu aj v tridsiatej minúte. Pino Soler síce odvrátil center z pravej strany, no len na nohu Slovinca a ten nedal Kirovi šancu – 0:1.

Slovinský kanonier bol blízko aj k druhému gólu, jeho strela na začiatku druhého polčasu ale tesne minula michalovskú bránu. Aj keď slovanisti viedli, snažili sa byť aktívnejší aj v ďalších minútach. Michalovčania im nedokázali sekundovať hlavne v strede poľa, kde boli hostia silnejší na lopte. V 75. minúte mohlo byť rozhodnuté, proti bol ale Matúš Kira, ktorý sa zaskvel pri strelách Holmana aj Mohu. Na druhej strane sa obranou preštrikoval Sidibe Modibo, jeho strelu však Šulla bravúrne pokryl. Michalovčania stupňovali svoj tlak, no keď gól neprišiel z hlavičky striedajúceho Vojtka a ani zo strely Martineza, ktorá iba tesne minula pravú žrď, duel skončil tesným víťazstvom Slovana Bratislava.

Profutbal.sk, 28.10.2019, Slovan je pre Michalovce nezdolateľný súper, Šoltis: Šporar dá gól zo všetkého

Od postupu do Fortuna ligy sa Michalovce a Slovan stretli v najvyššej súťaži štrnásťkrát. Stále platí, že Zemplínčania ešte klub z hlavného mesta ani raz nezdolali. V nedeľu mu na domácej pôde podľahli najtesnejším rozdielom 0:1. Ak k tomu prirátame i dva pohárové zápasy, tak sa dostaneme k priam hrozivej bilancii. V šestnástich vzájomných stretnutiach týchto dvoch tímov sa trikrát zrodila remíza a až trinásťkrát zvíťazili „belasí“.

Tréner Ján Kozák ml. po štvrtkovej prehre s Wolverhamptonom v Európskej lige svojich hráčov príliš nešetril a na východ republiky tak prišiel Slovan v plnej sile. V základnej zostave ale nejaké zmeny predsa len nastali. Brankár Michal Šulla si svoje miesto zastal, pravý bek Mitch Apau sa kvôli zraneniu z ihriska porúčal už po osemnástich minútach. Ofenzívni stredopoliari Dražić a Ratao sa snažili byť vpredu nebezpeční, no o osude duelu nerozhodol nik iný ako Andraž Šporar.

„Z našej strany to bol dobrý zápas proti kvalitnému súperovi, škoda však chýb, ktoré sme spravili. Slovan potvrdil, že to vie využiť. V druhom polčase sme sa snažili spraviť niečo s výsledkom, no chýbala nám nadstavba v podobe gólu. Súper má Šporara, ktorý dá gól asi fakt zo všetkého, to je rozdielový hráč,“ uznal kvality slovinského kanoniera domáci tréner Anton Šoltis. Nečudo, veď Šporar strelil jediný gól stretnutia v 30. minúte priam ležérnym spôsobom, keď sa po rohovom kope a nechcenom priťuknutí od stopéra Zemplínčanov Solera šikovne prekopol a chrbtom k bráne usmernil loptu do siete.

„Ani neviem, ako sa ku mne lopta dostala. Ak od stopéra, tak to bola jeho chyba, no to je vo futbale normálne. Loptu som trafil ideálne a bol z toho gól. Keď je človek vo forme, tak mu padajú aj takéto strely. Treba však ďalej makať,“ zostáva nohami pevne na zemi s deviatimi gólmi najlepší strelec Fortuna ligy, ktorého potešilo natiahnutie fortunaligovej série bez prehry na číšlo šesť: „Vo štvrtok sme odohrali náročný zápas s Wolverhaptonom, preto bolo pre nás dôležité, aby sme dnes vyhrali. Prišli sme si pre tri body a tie máme. Nebol to síce náš najlepší výkon, ale počíta sa víťazstvo. Michalovce ešte Slovan v lige nikdy nezdolali, sme radi, že sme túto sériu natiahli.“

Slovanu pritom na triumf prvýkrát v aktuálnom ligovom ročníku stačilo chudobné víťazstvo 1:0. „Slovan má svoju kvalitu, dnes boli lepší, hoci si myslím, že jeden gól sme si zaslúžili. V závere sme hru otvorili a vypracovali sme si šance, škoda, že to nevyšlo. Vždy máme veľkú motiváciu zdolať takýto veľký klub, opäť sa nám to však nepodarilo,“ pokrčil plecami krídelník Michaloviec Peter Kolesár, ktorého neprekvapilo, že „belasí“ vyrukovali s najväčšími hviezdami Šporarom, Mohom či Božikovom. „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Aj keby to tréner Kozák prestriedal viac, Slovan má široký a kvalitný káder. Je jedno, či nastúpi hráč zo základnej zostavy alebo z lavičky,“ tvrdí šikovný reprezentant do 21 rokov.

Ani brankár Matúš Kira si nedokáže vysvetliť, prečo jeho tím dlhodobo nedokáže Slovan pokoriť. „Asi sa s nimi nemôžeme rovnať, možno iba v srdiečku. Žiaľ, sú natoľko kvalitní, že potrestajú každú chybu. Nemyslím si, že máme nejaký strach alebo obavy, jednoducho sa nám s nimi nedarí. Podobnú bilanciu máme aj s Ružomberkom. Škoda toho, ale výkon z našej strany dnes nebol zlý. Nemáme sa za čo hanbiť, naopak, od tohto sa môžeme odraziť,“ snaží sa myslieť pozitívne 25-ročný gólman.