Michalovce – Sereď

— Zhrnutie…Naši začali nebojácne, ale už v 5.minúte sme inkasovali po zlej komunikácii v obrane od Jureškina. Našich gól trochu

Zhrnutie

…Naši začali nebojácne, ale už v 5.minúte sme inkasovali po zlej komunikácii v obrane od Jureškina. Našich gól trochu rozhodil a súperovi vlial energiu. Naši sa hodnú chvíľu hľadali na ihrisku a len so šťastím neinkasovali ďalšie góly. V nadstavenom čase sme sa dostali k rohovému kopu. Kapitán Igor Žofčák ju zakrútil rovno na hlavu Filipa Vaška, ktorý strelil Seredi gól do šatne a vyrovnal na priebežných 1:1. Po priebehu prvého polčasu bol stav viac ako potešujúci.

Naši prežili jeden z najhorších polčasov bez väčšej ujmy a do druhého polčasu vybehlo úplne iné mužstvo, ktoré behalo, napádalo a snažilo sa útočiť. Paradoxne náš veľký tlak skončil gólom v našej bráne. Keď sme nezachytili jeden protiútok a Miloš Lačný poslal Sereď dvadsať minút pred koncom do vedenia 1:2. Naši pokračovali v nátlakovej hre a odmenou bol nádherný gól Takuta Oshimu, jeho prvý v drese Zemplína.  V samom závere sme sa dostali ešte k niekoľkým strelám, ale ani jedna z nich už nanešťastie nepriniesla tri body. Pred nami je posledné kolo v Nitre, ktorá po dnešnej prehre v Ružomberku definitívne opúšťa Fortuna ligu. Ďakujeme všetkým 181 fanúšikom, ktorí dnes prišli a podporili futbalistov Zemplína!

MFK Zemplín Michalovce – ŠKF Sereď 2:2 (1:1)

Góly: 45.+ Vaško, 76. Ošima – 6. Jureškin, 71. Lačný.

Rozhodovali: Somoláni – Hancko, Hrmo, ŽK: Vaško – Mečiar.

Zostavy a striedania:
MFK Zemplín Michalovce: Dráb – Magda, Vaško, Bednár (64. Neofytidis), Vojtko (33. Zuberu) – Soler – Popovits, Žofčák (69. Diarra) , Ošima, Mendez – Trusa

ŠKF Sereď: Ikuepamitan – Morong, Hučko, Michalík, Mečiar – Diaz (58. Šumský), Machuča – Ivan, Fábry (69. Danko), Jureškin (65. Slaninka) – Lačný

Zostava pred zápasom

Predzápasová fotka

Priebeh zápasu

Hostia mali ideálny štart do zápasu, keď Jureškin využil zaváhanie brankára Drába a odkrytou bránkou nepohrdol – 0:1. Rýchly gól osmelil hostí, ktorí boli v prvom polčase strelecky aktívnejší a domácich dlho nepúšťali do streleckých pozícií. Michalovčania však postupne pridali, Ošimova strela v 28. minúte priniesla pohotový zákrok brankára Ikuepamitana. Domácim vyšiel záver prvého polčasu, v ktorom Žofčák odcentroval z rohového kopu a Vaško hlavičkou vyrovnal – 1:1.

Gól „do šatne“ povzbudil domácich k väčšej aktivite v druhom polčase. Zuberu v 59. minúte hlavičkoval do pohotového brankára hostí, ktorý si o dve minúty poradil aj s pokusom Žofčáka z priameho kopu. V 70. minúte však gólovo udreli hostia. Zaváhanie Magdu potrestal Lačný, keď pokusom k vzdialenejšej žrdi obstrelil Drába – 1:2. Náskok hostí však trval iba šesť minút a aj Michalovčania odpovedali gólom z väčšej vzdialenosti, keď Ošima namieril pod hornú žŕdku – 2:2. Domáci sa snažili aj o tretí gól, aktivitu vygradovali v nadstavenom čase. Pino Soler zblízka nenamieril presne a gólom sa neskončil ani následný závar v šestnástke hostí.

Vyjadrenia trénerov po zápase

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: „Chceli sme vyhrať, na hráčoch to bolo vidieť. Prvý polčas však nebol ideálny. Súperovi sme darovali dva góly, ale napriek tomu sme sa tlačili k víťazstvu. Chlapcom slúži ku cti, že sa nepoddali a ukázali to, čo od nich vyžadujeme – aby išli na sto percent. Vo futbale však rozhoduje efektivita a to nás trápi počas celej sezóny. Na rozhodnutie zápasu sme mali dostatok šancí. Máme pred sebou ešte jeden zápas a spravíme všetko pre to, aby sme zvíťazili. Uvidíme, ako to dopadne.“

Gergely Geri, tréner ŠKF Sereď: „My sme odohrali dva rozdielne polčasy. Mali sme viacero šancí rozhodnúť už v prvom dejstve. V druhom sme sa začali strachovať o výsledok, boli sme pasívni. Ani druhýkrát sme neudržali tesný náskok, ale chlapci ukázali charakter, bojovali. Siahali sme na tri body, napokon máme jeden. Som rád, že sme nadviazali na výhru z minulého zápasu. Verím, že si v poslednom kole pripíšeme víťazstvo.“

Štatistiky

—-

Tlačová beseda po zápase

Zostrih Huste.joj.sk

Zostrih 31.kolo Zemplín – Sereď 2:2

45.+1 min Gól Filipa Vaška Seredi na 1:1

76.min Gól Takuta Oshimu Seredi na 2:2