Michalovce – Dunajská Streda

— Zhrnutie…16.kolo Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce – FC DAC Dunajská Streda 5:0 (5:0) Góly: 11. a 40. Sidibé, 27.

…16.kolo Fortuna ligy

MFK Zemplín Michalovce – FC DAC Dunajská Streda 5:0 (5:0)

Góly: 11. a 40. Sidibé, 27. a 45.+ P.Kolesár (prvý z 11m), 43. Koštrna (vl.).

Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Grič, Sidibé, Rota – Vida, 1528 divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Rota, Carrillo, Pino Soler, Vojtko – Grič – Danko (71. Kountouriotis), Savvidis, Martinez, P. Kolesár (88. M. Kolesár) – Sidibé

DAC Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna (46. Ramirez), Kružliak, Beskorovajnij, Davis – Vida, Oravec, Ronan – Blackman (83. Fábry), Vida, Divkovič (81. Šimčák)

Zostava Zemplína proti DAC-u:

Kto nevidel neuverí! DAC dostal pod Vihorlatom Päťku! To bol zápas! Naši futbalisti dnes pod novým hlavný trénerom Jozefom Majoroš porazili aktuálne druhý tím tabuľky 5:0. Všetky góly padli už v prvom polčase!

Tímova fotka pred zápasom

Fantastický zápas odohrali v sobotu popoludní futbalisti MFK Zemplín Michalovce. V stretnutí 16. kola Fortuna ligy porazili na vlastnom trávniku vicemajstrovskú Dunajskú Stredu jednoznačne 5:0, keď všetky góly zaznamenali v prvom polčase! Nový tréner Jozef Majoroš tak má za sebou víťaznú premiéru, Zemplínčania naplno zabodovali po dvoch mesiacoch.

Spočiatku to vôbec na debakel favorita nevyzeralo, hostia totiž začali veľmi dobre a už v 9. minúte musel po rohu Ronana vytláčať spod brvna hlavičku Beskorovainého Kira. O dve minúty prišiel prvý úder domácich, Savvidis krásne vysunul Sidibého, ktorý otvoril skóre – 1:0. Potom mal gólový asistent obrovskú šancu na zvýšenie vedenia, ale stroskotal na Jedličkovi. V 18. minúte strieľal Sidibé, avšak len do bočnej siete. O sedem minút sa opäť zaskvel Kira, keď nohami zneškodnil tutovku Blackmana. A tak znovu platilo nedáš-dostaneš, Kružliak fauloval v šestnástke Danka a P. Kolesár sa z bieleho bodu nemýlil – 2:0. Michalovčania boli pri chuti a v závere polčasu strelili hneď tri góly. Najprv v 40. minúte Martínez vysunul Sidibého, ktorý opäť rutinérsky zakončil na 3:0, v 43. minúte si center P. Kolesára vrazil do vlastnej siete Koštrna a na 5:0 zvyšoval v poslednej minúte P. Kolesár, ktorému pekne prihral Martínez.

V druhom polčase si domáci bezpečne strážili vysoký náskok. V 53. minúte mohol navýšiť skóre aktívny P. Kolesár, jeho strela však tesne minula pravú žrď. Na opačnej strane sa do zakončenia dostal K. Vida, s jeho pokusom si bez problémov poradil Kira. V 61. minúte predviedol svoje kvality Jedlička, ktorý po rohu najprv skvele zneškodnil hlavičku Solera a vzápätí aj dorážku Sidibého, ktorý mal na dosah hetrik. Zápas sa už potom viac-menej iba dohrával, štvrťhodinu pred koncom ešte tvrdo pálil K. Vida, Kira bol opäť pripravený a strelu vyrazil na roh. Žlto-modrí tak hravo dokráčali k prekvapujúcemu, ale úplne zaslúženému víťazstvu, na ktoré čakali od 22. septembra.

Vyjadrenia trénerov po zápase:

Peter Hyballa, tréner FC DAC Dunajská Streda: „Gratulujem trénerovi domácich k výbornému výsledku. Máme za sebou náročný týždeň, v ktorom sa nám zranil kľúčový hráč Zsolt Kalmár, ktorý utrpel v reprezentačnom zápase zlomeninu členka. Celkovo 9 hráčov bolo v reprezentáciách, my sme sa kompletní zišli až vo štvrtok a aj to ovplyvnilo náš výkon. Prvých 20 minút sme mali takticky pod kontrolou, mali sme aj šance, ale nevyužili sme ich. Zápas rozhodla fáza v závere prvého polčasu, keď sme školáckymi chybami darovali súperovi tri góly. Hráčom sme v prestávke prízvukovali, aby zápas dohrali so cťou a pokúsili sa vyhrať aspoň druhý polčas.“

Jozef Majoroš, tréner MFK Zemplín Michalovce: „Tak v prvom rade chcem zablahoželať mojim chlapcom za dnešný výkon a víťazstvo. Zaslúžili si ho. Dnes sa nám podarilo pretrhnúť streleckú smolu a z ôsmich šancí sa dnes podarilo 5-krát skórovať. Prvých 15-minút sme mali problém s terénom, ťažšie sme sa presadzovali. Prvý polčas sme boli lepším mužstvo, nedali sme priestor technickým hráčom Dunajskej Stredy, ten priestor sme im zobrali a vyrážali sme do rýchlych protiútokov, ktoré sa nám podarilo aj premeniť. Prvý polčas zniesol vysoké kritéria. Cez polčas som povedal chlapcom, aby hrali ako by za stavu 0:0, aby nepoľavili v aktivite. V podstate druhý polčas sa už len dohrával. Mali sme zápas pod kontrolou. Ešte raz patrí gratulácia hráčom za toto víťazstvo.“

Napísali o zápase iné média…

Profutbal.sk, Michalovce po šokujúcom prvom polčase vyprevadili DAC s debaklom, 23.11.2019

Jozefovi Majorošovi sa vydarila premiéra v pozícii trénera futbalistov MFK Zemplín Michalovce. Jeho zverenci deklasovali v sobotňajšom zápase 16. kola Fortuna ligy doma druhý tím tabuľky FC DAC Dunajská Streda 5:0. O presvedčivom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, v ktorom strelili všetky góly.

Vedenie MFK Zemplín Michalovce sa 11. novembra po neuspokojivých výsledkoch A-mužstva v uplynulých týždňoch dohodlo na ukončení spolupráce s hlavným trénerom Antonom Šoltisom. Do skončenia jesennej časti Fortuna ligy sa kormidla ujal jeho asistent Majoroš.

Úvodné minúty patrili hosťom, ktorí sa snažili otvoriť skóre. Davisova krížna strela v 8. minúte neskončila v Kirovej bránke a michalovský brankár krátko na to viackrát podržal svoj tím pri hlavičkách hostí. Ďalšie minúty prvého dejstva jednoznačne patrili domácim, hostia naopak vyprodukovali mnoho hrubých chýb najmä v obrane. V 11. minúte Savvidis vysunul Sidibého, ktorý sa dostal za obranu hostí a prestrelil Jedličku – 1:0. O 5 minút sa do šance dostal aj Savvidis, zblízka však brankára hostí neprekonal. Vyrovnať mohol v 24. minúte Blackman, Kira mu však rýchlym zákrokom uprel gólovú radosť. V 27. minúte vzal Danko loptu Kružliakovi, ten ho fauloval a z nariadenej penalty Kolesár upravil na 2:0. Najmä v závere prvého polčasu hostia doplatili na zmätky v obrane a keď Martinez v 40. minúte vysunul Sidibého, bolo už 3:0. O tri minúty si Kolesárov center zrazil do vlastnej bránky Koštrna a dunajskostredskú prvopolčasovú katastrofu dokonala chyba hostí rozohrávke, po ktorej Kolesár zvýšil na 5:0.

V 61. minúte sa po rohovom kope dostal do šance Sidibé, jeho pokus zblízka zmaril Jedlička. Hra v druhom polčase už nemala taký spád ako v prvom, pribudlo však osobných súbojov a viacero ostrejších zákrokov. V 75. minúte si Kira poradil so strelou Vidu. Domáci si napokon pripísali presvedčivé víťazstvo, ich najvyššie v sezóne.

Noviny Zemplina.sk, MFK Zemplín rozbil Dunajskú Stredu 5:0, 23.11.2019

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v šestnástom kole najvyššej Fortuna ligy nad DAC Dunajská Streda vysoko 5:0 a ukončili šesťzápasové čakanie na víťazstvo. Nový lodivod Jozef Majoroš tak zaknihoval vo svojej premiére víťazstvo. Dva góly do siete DAC zaznamenali Sidibe Modibo a Peter Kolesár, jeden si dali hostia vlastný. Michalovčania do konca jesene odohrajú ešte dva zápasy. Budúcu sobotu sa predstavia v Seredi a jesenú časť ukončia domácim súbojom so Spartakom Trnava, ktorý sa odohrá v sobotu 7. decembra od 14.00 hod.

Michalovskí futbalisti sa po reprezentačnej prestávke, v ktorej realizovali trénerskú zmenu, vypli k parádnemu výkonu. Druhý tím tabuľky vôbec nešetrili a uštedrili mu krutú porážku 5:0, keď všetky góly dali už v prvom polčase. Nový tréner Jozef Majoroš tak má za sebou parádnu premiéru…

V samom úvode to na takú kanonádu vôbec nevyzeralo. Prvé šance si totiž vytvoril DAC. Najskôr obrana tečovala na rohový kop štipľavú strelu Davisa, po ňom sa vyznamenal brankár Kira, ktorý vytlačil hlavičku na ďalší roh. Po ňom už prebrali iniciatívu domáci. Savvidis poslal loptu za chybujúcu obranu do behu Sidibemu a ten v jedenástej minúte otvoril skóre zápasu. Michalovčanom dal strelený gól krídla. O päť minút neskôr ešte Jedlička parádnym zákrokom zabránil pri tutovke Savvidisa, v dvadsiatej minúte ale ušiel obrane Stanislav Danko, ktorého v pokutovom území fauloval Kružliak a Peter Kolesár z pokutového kopu nekompromisne zvýšil na 2:0. O sedem minút neskôr bolo už 3:0, potom, čo Martinez krásne našiel Sidibeho a reprezentant Nigeru napol sieť po druhýkrát v zápase. To ešte nebolo z michalovskej strany všetko. V 40. minúte si zrazil Petrov Kolesárov center do vlastnej brány Koštrna a o päť minút neskôr Peter Kolesár zvýšil už na 5:0.

Domácich päťgólové vedenie upokojilo a v druhom polčase kontrolovali priebeh hry. Ich vedenie mohol zvýšiť Sidibe, jeho hetriku ale zabránil vykopnutím lopty brankár Jedlička. V ďalších minútach postupne tempo hry upadalo. Michalovská obrana na čele s brankárom Kirom vyriešila niekoľko spletitých situácii a DAC nedovolili streliť ani čestný úspech. Aj preto sa zrodilo ich najvyššie víťazstvo v najvyššej súťaži.

Fortunliga.sk, Veľa strieľali a bol z toho rekord, 23.11.2019

Jozef Majoroš pri svojej premiére v pozícii hlavného trénera Michaloviec doviedol svoj tím k historicky najvyššiemu víťazstvu MFK Zemplín vo Fortuna lige, a to proti súperovi z kategórie najťažších.

Po odvolaní trénera Antona Šoltisa prevzal michalovské mužstvo jeho asistent Jozef Majoroš, keďže Zemplínčania nechceli robiť v rozbehnutej sezóne radikálne zmeny. Ani najväčší optimisti u najvýchodnejšieho fortunaligistu však zrejme nečakali, ako vypáli debut nového kouča. Michalovce nielenže zdolali druhý tím tabuľky Dunajskú Stredu, ale súpera doslova rozdrvili 5:0. Čo je ešte zaujímavejšie, všetky góly padli v prvom polčase. „Oproti predošlým zápasom sme dnes mali zvýšenú efektivitu. Najprv nás trochu trápil terén, ale dostali sme sa do toho a súperom sme nedávali veľa priestoru. Kým prvý polčas zniesol prísne kritériá, druhý sa už iba dohrával,“ hodnotil duel v pokojnom duchu Jozef Majoroš.

Veľkú radosť neskrýval kapitán Michaloviec Stanislav Danko, ktorý mal pásku pri absencii Igora Žofčáka. „Potrebovali sme rýchlo skórovať, strieľali sme zo všetkých pozícií a vyšlo to dokonale. Čo viac sme si mohli priať,“ usmieval sa Danko, ktorý hral v základnej zostave prvýkrát od 7. kola. „Päť zápasov som nehral vôbec, chýbala mi prax, ale teší ma dôvera trénera.“ Danko vybojoval aj pokutový kop, ktorý premenil Peter Kolesár. „Keďže som bol faulovaný a trochu som cítil triesla, nepýtal som sa naň, ale inak by som si určite trúfol,“ dodal 25-ročný odchovanec Zemplínčanov.

Hostia odohrali pre zmenu najhorší zápas v sezóne a z pozície favorita utŕžili poriadnu hanbu. „Žiadna prehra nie je dobrá, zvlášť takáto. Dostali sme tri rýchle góly, stratili sme hlavy a súper nás dorazil ďalšími gólmi. Ťažko sme s tým mohli niečo robiť, zle sa to hodnotí,“ konštatoval dunajskostredský kapitán Kristián Koštrna, ktorý k výsledku prispel aj vlastným gólom. „Chcem sa ospravedlniť fanúšikom, ktorí merali takú dlhú cestu. Výkon bol neadekvátny, sám som vôbec nehral dobrý zápas, je mi to ľúto. Tréner nám povedal, aby sme dali hlavy hore, sme jedna rodina a musíme naďalej držať spolu. Mali sme aj dobrú sériu, teraz sa stal opak, to je futbal,“ uzavrel Koštrna.

Profutbal.sk, Dunajská Streda v Michalovciach: Nehoda autobusu, krvavé líce a päťgólový náklad, 23.11.2019

Peripetie Dunajskej Stredy sa začali už deň pred zápasom, keď mal ich klubový autobus v Michalovciach nehodu. Prekvapený Dominik Kružliak sa nestihol pri prudkom brzdení dostatočne zaprieť a hlavou narazil do lakťovej opierky (rozrazené líce a monokel mu však nezabránili nastúpiť do duelu). Všetkému napokon nasadil korunu samotný zápas, keď v prvom polčase ťahal brankár DAC-u Jedlička loptu zo svojej siete až päťkrát!

Premiéru v pozícii hlavného trénera Michaloviec si Jozef Majoroš azda ani krajšie nemohol vysnívať. „Chlapcom blahoželám k víťazstvu. Predtým sme mali problémy s premieňaním šancí, tentoraz sme prakticky z ôsmich príležitostí päťkrát skórovali. Možno až na prvých pätnásť minút, keď sme mali problémy s ťažkým terénom, sme boli lepším mužstvom. Kvalitným hráčom Dunajskej Stredy sme nedali priestor, vyrážali sme do rýchlych protiútokov, ktoré sa nám darilo premieňať. Druhý polčas sa už len dohrával, mali sme ho pod kontrolou,“ skonštatoval bývalý asistent Antona Šoltisa, ktorý po ňom prevzal kormidlo.

V hosťujúcej šatni sa najčastejšie skloňovali individuálne chyby hráčov. A veruže ich nebolo málo. Či už nepresná rozohrávka Erica Davisa pred prvým gólom, zbytočná strata lopty Dominika Kružliaka, ktorá vyústila do pokutového kopu, nedôsledné bránenie Danyla Beskorovajného, alebo dokonca vlastný gól Kristiána Koštrnu. Po dva presné zásahy zaznamenali Peter Kolesár a Modibo Sidibé.

„Gratulujem novému trénerovi k dosiahnutému výsledku. Máme za sebou náročný týždeň. Ťažko sa zranil v maďarskom drese Kalmár, keď utrpel zlomeninu členka, veľa hráčov cez týždeň reprezentovalo, okrem toho sme v piatok prežili nehodu autobusu. Prvých 20 minút sme hrali dobre, dostali sme sa do výborných šancí. Potom sme dostali z protiútoku gól. Naďalej sme pokračovali v našej hre, ale po individuálnej chybe dali domáci druhý gól. O všetkom rozhodla pasáž medzi 40. a 45. minútou, keď sme školáckymi chybami súperovi darovali dva góly a tretí sme si strelili prakticky sami,“ hovoril po stretnutí hlavný kormidelník DAC-u Peter Hyballa.

„Za stavu 3:0 sme sa snažili ešte niečo spraviť so zápasom. V prestávke však už bol päťgólový rozdiel, hráčom sme len prízvukovali, aby dohrali zápas so cťou a pokúsili sa aspoň skorigovať výsledok. Za posledných osemnásť mesiacov, ktoré som pri tomto tíme, sme prežili väčšinou len pozitívne momenty. Tento zápas bol zlý, ale musíme sa cez neho prehrýzť a ísť ďalej,“ neklesá na duchu progresívny tréner. Na slová svojho kormidelníka nadviazal Kristián Koštrna: „Išli sme sem s tým, že chceme vyhrať, ale asi nám nebolo súdené. Zápas nebol z našej strany dobrý, výkon bol neadekvátny. Ani ja som neodohral dobrý zápas, navyše som si strelil vlastný gól. Nie som spokojný so svojim výkonom. Chcel by som sa ospravedlniť našim fanúšikom, ktorí sem merali dlhú cestu.“

V základnej zostave domáceho celku sa po osemzápasovej odmlke predstavil Stanislav Danko. Keďže v sobotu na trávniku absentoval hrajúci asistent trénera Igor Žofčák, na svoj rukáv si navliekol aj kapitánsku pásku. „Prvý polčas 5:0? Takto sme si to predstavovali. Vybehli sme na súpera, rýchlo sa nám podarilo skórovať. Snažili sme sa strieľať z každej pozície, päťkrát nám to padlo dnu,“ tešil sa miestny odchovanec. Po faule na neho zahrávali domáci pokutový kop. Nechcel si Danko postaviť loptu na biely bod? „Chcel, ale zacítil som trošku trieslo, takže preto som sa na ňu nepýtal. Možno by som ju nepremenil, ktovie ako by to dopadlo.“

Noviny Zemplina.sk, Michalovčania uťali nepriaznivú sériu päťgólovým nákladom za prvý polčas, 24.11.2019

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce skoro dva mesiace nepoznali ako chutí víťazstvo. V šiestich ligových dueloch v rade získali iba tri body za tri remízy, čo stálo funkciu trénera Antona Šoltisa. Jeho nástupca Jozef Majoroš, predchádzajúci asistent, mal vo svojej premiére veľmi ťažkú úlohu. Na Zemplín totiž zavítal druhý tím tabuľky DAC Dunajská Streda. Toho ale Michalovčania vôbec nešetrili. Rozbili ho totiž po výsledku 5:0, keď všetkých päť gólov dali v prvom polčase!

Na gólovú kanonádu to v úvode ešte nevyzeralo. Prvých desať minút boli totiž hostia lepším tímom, keď sa lepšie vysporiadali s ťažším terénom. Michalovce ale odklial gólom Sidibe. Narástli im krídla. Pridali ďalšie štyri góly, keď sa ešte raz presadil reprezentant Nigeru Sidibe Modibo, dva góly pridal Peter Kolesár a jeden si dal DAC sám. „V prvom rade by som chcel chlapcom zablahoželať k výkonu a víťazstvu,“ rozhovoril sa tréner Jozef Majoroš. Zemplínčania sa predtým trápili v koncovke. Ich hra nebola zlá, doplácali ale na situácie, z ktorých nedávali góly a na druhej strane ich súperi trestali za všetko. „To, čo sme mali problém predtým, sa nám tentoraz darilo premieňať. Prakticky z ôsmych šancí sme strelili päť gólov. Až na prvé minúty, kedy sme mali problém s ťažkým terénom, sme boli lepším mužstvom. Súperovi sme nedali priestor. Vyrážali sme do rýchlych protiútokov, z ktorých sme strelili päť gólov. Cez polčas som chlapcom hovoril, aby hrali akoby bolo 0:0. Aby nepoľavili v koncentrácii. Druhý polčas sme mali pod kontrolou a už sa iba dohrával,“ pokračoval Majoroš.

Kapitán Danko ďakoval za dôveru

Michalovský lodivod sa musel zaobísť bez viacerých hráčov. Chýbali hlavne ofenzívne opory Popovits s Kvocerom, ktorý sa zranil na reprezentačnom zraze dvadsaťjednotky. Hrať nemohol ani kapitán a momentálne aj hrajúci asistent Žofčák, ktorý ostal na lavičke náhradníkov. Šancu tak dostali hráči, ktorí hrávali menej. Kapitánsku pásku si dal na rukáv Stanislav Danko, ktorý podal jeden z najlepších výkonov za posledné obdobie. „Čo povedať k zápasu? Polčas 5:0… Tak sme si to predstavovali. Chceli sme hrať nátlakovo. Boli sme nesmierne efektívni a to rozhodlo. Sme radi za toto vysoké víťazstvo,“ skonštatoval Danko, ktorý sa v základnej zostave MFK Zemplín objavil naposledy v závere augusta v siedmom kole v Trnave. Odvtedy nastúpil iba dvakrát ako striedajúci hráč. „Dlhšie som nehral a preto mi futbal chutil. Som veľmi rád, že som mohol nastúpiť. Hralo sa mi celkom dobre,“ zdôrazňuje kapitán Danko, ktorému páska na rukáve v sobotu svedčala „Žofi nemohol nastúpiť, tak s tréner rozhodol dať kapitánsku pásku mne. Ja mu ďakujem za dôveru.“

Prvé tohtosezónne góly Petra Kolesára

Svoje prvé tohtosezónne presné zásahy si pripísal na svoje konto Peter Kolesár. Ten v 27. minúte rutinérsky premenil pokutový kop a v nadstavenom čase prvého dejstva dorazil DAC piaty gólom. Jeho pečať má aj štvrtý gól, keďže bol to práve slovenský reprezentant do 21 rokov, ktorého center si zrazil Koštrna do vlastnej bránky. „Zo začiatku sme si dlhšie zvykali na ťažší terén. Bolo dôležité, že sme ustáli prvé minúty. Podržal nás „Kiri“. Po prvom góle sme naberali sebavedomie a potom to už išlo,“ podotýka Kolesár, ktorý tak nadviazal na gól z reprezentácie. „Teší ma to. Dlho som čakal na góly. Do šancí som sa dostával, góly ale neprichádzali. Aj preto som rád, že mi to tentoraz vyšlo,“ pokračuje Peter Kolesár, ktorý sa v základnej zostave takisto v poslednom období objavoval čoraz menej.

Chcú bodovať aj vo zvyšných dueloch

Michalovčania tak po šiestich nezdaroch zabodovali naplno. Priblížili sa tak k cieľu, ktorý si stanovili ešte na začiatku súťaže. Tým je opäť preniknúť opäť do prvej šestky. Aj keď im momentálne patrí až desiate miesto, na šiestu priečku strácajú iba tri body. „Chceme sa pozerať iba hore,“ zdôrazňuje Peter Kolesár, ktorý sa nevyhol ani otázke o novom impulze do tímu skrz trénerskej výmeny. „Ja si myslím, že to bolo nastavené dobre. Určite to je menšia zmena. Tréneri Šoltis s Majorošom odvádzaj dobrú robotu. Určite vďaka patrí aj predchádzajúcemu trénerovi, ale aj trénerovi Majorošovi. Ani pred trénerskou zmenou sme nehrali zle, chýbali nám ale góly. Dnes nám to spadlo,“ pokračuje Peter Kolesár.

Potupnú prehru svojho tímu sledoval aj majiteľ DAC Oszkár Világi

S jedlom rastie chuť a Michalovčanom po sobote znova o niečo narástla. Vo zvyšných dvoch dueloch jesennej časti, v ktorých sa predstavia v Seredi a doma privítajú Trnavu chcú, aby bola ešte vyššia. „Naším cieľom je v týchto zápasoch bodovať. Chceme z nich šesť bodov. Určite to je v našich silách,“ podotýka Stanislav Danko, na ktorého slová nadväzuje aj Peter Kolesár. „Určite je v našich silách bodovať tak v Seredi, ako aj doma s Trnavou. Ako som povedal, už sa chceme pozerať len hore.“