Bývalí spoluhráči ho dojali k slzám

Naša najvyššia futbalová súťaž má piateho štvorstovkára. Stal sa ním v sobotu špílmacher michalovského MFK Zemplín Igor Žofčák, ktorý tak napodobnil kvarteto Viktor Pečovský, Martin Poljovka, Miroslav Barčík a Tomáš Ďubek. Masívnu kampaň k tomuto vzácnemu momentu spustil už dva týždne dozadu aj samotný klub. Na každom rohu v meste boli bilboardy a plagáty, na ktorých dominoval Žofčákov portrét. Každý fanúšik navyše po zakúpení vstupenky dostal podpísanú kartu legendy.

Pred úvodným výkopom kapitán žlto-modrých dostal od primátora mesta Viliama Zahorčáka, člena predstavenstva klubu Jána Sabola a dlhoročného priateľa a bývalého spoluhráča Miroslava Božoka dres s číslom 400, po stretnutí aj tortu so svojou podobizňou. Skrátka, všetko sa točilo okolo nestarnúceho tvorcu hry. „Som hrdý sám na seba. Bez svojich najbližších by som túto métu nedosiahol a som im zato vďačný,“ povedal Žofčák, ktorého potešili prekvapenia z kuchyne klubu. Zvlášť gratulácie od bývalých spoluhráčov Juraja Kucku, Róberta Vitteka, Martina Koscelníka, Filipa Šeba či slovenského futbalistu desaťročia Ľubomíra Moravčíka prostredníctvom videí na sociálnych sieťach. „Patrí im zato veľká vďaka. Priznám sa, že mi pri sledovaní týchto videí vyšla aj slza. Zahrialo ma to pri srdiečku. S týmito ľuďmi vychádzam skvele a som veľmi rád za ich blahoželania.“

Jubilejné zápasy Žofčákovým tímom výsledkovo nevychádzajú. Nevyhral ani na štvrtý pokus, tentoraz mu oslavy prekazila Trnava, ktorá pri Laborci vyhrala 2:1. „Stávajú sa aj horšie veci v živote. Jasné, že ma to trápi, lebo chceli sme vyhrať, ale už s tým nič nenarobíme. Šancí sme mali na dva zápasy, ťažko však môžeme pomýšľať na body, keď ich nepremeníme,“ pokračoval 38-ročný exreprezentant pochádzajúci z dedinky Bracovce.

Z pätice štvorstovkárov hrajú aktívne už iba Žofčák a Ďubek, ktorý má náskok štyroch zápasov. Plánuje sa s ním pretekať? „Moja jediná prekážka som ja sám. Zobudím sa ráno o piatej, prvých 30 sekúnd je náročných, ale keď sa postavím z postele, tak je po prekážke. Keby som trénoval každý deň, tak ma nepredbehne nikto,“ vyhlásil. Michalovský odchovanec sa už nepovažuje za profesionálneho hráča a každý zápas si užíva. „Človek totiž nikdy nevie, ktorý bude pre neho ten posledný. Nedávam si žiadne ďalšie ciele, vždy si trúfam len na najbližší duel.“

Grič: Ostatní budú mať čo robiť

Necelé štyri roky bol v Michalovciach Žofčákovym spoluhráčom Jakub Grič, ktorý aktuálne háji farby trnavského Spartaka. V sobotu bol teda pri Igorovom jubileu, ale veľmi mu ho nespríjemnil. „Číslo, ktoré dosiahol, je ozaj krásne. Ostatní hráči budú mať čo robiť, aby Igora dobehli. Prajem mu naďalej všetko dobré, nech sa mu vyhýbajú zranenia a zdravie slúži. Verím, že počty štartov mu ešte budú pribúdať. Nech sa mu darí v každom zápase. Víťazstvo sme mu nedopriali, ale keďže už nie sme na jednej lodi, tak som mu ho tentoraz výnimočne ani neželal. Stačilo, že podal dobrý výkon,“ s úsmevom poznamenal 25-ročný stredopoliar Jakub Grič.

Zdroj: denník Šport

Foto: Róbert Andrejov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *