Majoroš: Veľmi už potrebujeme vyhrať

Hoci v kalendári máme už posledný mesiac v roku, jesenné boje v našej najvyššej futbalovej súťaži ani zďaleka nekončia. Vo Fortuna lige sú na programe ešte tri kolá, v rámci ktorých sa Michalovčania predstavia dvakrát na vlastnom trávniku. Prvý domáci duel odohrajú žlto-modrí už túto sobotu o 14. hodine proti v tabuľke tretiemu MŠK Žilina, ktorému majú čo vracať, keďže v poslednom vzájomnom zápase mu na jeho pôde podľahli vysoko 2:6. „My sa pozeráme na seba, nie na súpera. Chceme podať čo najlepší výkon, lebo už potrebujeme bodovať. Podriadime všetko tomu, aby sme po dvoch domácich prehrách konečne zvíťazili,“ rozhovoril sa tréner MFK Zemplín Jozef Majoroš, ktorého zverencom patrí v pelotóne 11. miesto.

Jeho mužstvo má čo naprávať, pretože na svojom štadióne v ostatných dvoch vystúpeniach zakaždým vyšlo naprázdno, pričom v nich nestrelilo ani jeden gól. „Tie zápasy nám nevyšli. Bolo to ovplyvnené aj tou koronou, ktorá sa pred Slovanom rozmohla v tíme. Musíme sa z nich poučiť, lebo sme si v nich vypracovali možno po jednej šanci, čo je na domáce zápasy veľmi málo. Musíme byť oveľa viac aktívnejší a agresívnejší v útočnej fáze.“

Zaujímavé je, že kým v prvej polovici jesene sa Zemplínčanom darilo viac na domácej pôde, teraz sa karta obrátila a vonku neprehrali už štyrikrát po sebe. Čím si to Majoroš vysvetľuje? „Mužstvo sa dlho dávalo dokopy a výsledky už začali prichádzať, ale korona nás opäť trochu dala dole. Sme radi za bod z Moraviec, chlapci hrali s nasadením počas celých 90 minút a v tomto trende musíme pokračovať aj proti Žiline. Treba na súpera vyvíjať tlak od prvej do poslednej minúty a potom prídu šance aj góly.“

Proti „šošonom“, ktorí ťahajú štvorzápasovú víťaznú sériu a jej najlepším strelcom je s 9 gólmi náš bývalý útočník Dawid Kurminowski, už bude mať tréner k dispozícii uzdraveného obrancu Martina Kolesára a pravdepodobne aj kapitána Igora Žofčáka, ktorý sa počas týždňa vrátil do tréningového procesu. Okrem Žiliny preveria Michalovčanov do záveru jesene aj Trenčín a Ružomberok. Vytýčili si žlto-modrí pred týmto trojzápasom nejaký bodový cieľ? „Do kabíny som ho dal už pred súbojom so Senicou. Chlapci vedia, o čo hrajú. Veľmi potrebujeme duel so Žilinou vyhrať a takto sme aj nastavení,“ dodal Majoroš.

Bilancia v najvyššej súťaži:

MFK Zemplín Michalovce vs. MŠK Žilina

16 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 10 prehier, skóre 16:39

  • Milan Pavlo 5. decembra 2020 at 8:50

    Chcieť je pekna vlastnosť!Dostali sme najviac golov a najmenej sme dali.Primočiara kombinacia viazne,strely na branu nulove a obrana derava!Viac hrame dozadu ako dopredu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *