Veria, že história sa bude opakovať

Naša najvyššia futbalová súťaž má za sebou polovicu základnej časti. V podaní michalovského MFK Zemplín bola veľmi podobná tým z minulých sezón. Po tradične turbulentnej letnej prestávke dopĺňali žlto-modrí súpisku až počas úvodných kôl, hráči prichádzali za pochodu a ešte aj v poslednom zápase si v ich drese odkrútili premiéru dve posily (Bednár a Taiwo), ktoré vystužili káder na poslednú chvíľu. Aj preto sa jediný zástupca východu vo Fortuna lige znovu rozbiehal pomaly a body na jeho konto pribúdali poskromne. Tento scenár sa opakuje už tretí rok po sebe. V predošlých dvoch ročníkoch sa vždy z problémov vyhrabal a zlepšenými výsledkami v odvetnej časti dokázal preniknúť medzi šesticu najlepších. Bude v ich prípade opäť platiť zlý začiatok, dobrý koniec?

Najviac mrzia nerozhodné výsledky

Po jedenástich odohraných zápasoch figurujú Michalovčania v tabuľke na desiatom mieste, čo je od sezóny 2017/18, kedy sa liga začala hrať týmto formátom, ich najhoršia pozícia. Na konte majú deväť bodov, o tri menej ako vlani, ale o jeden viac než pred dvoma rokmi. „Začiatok sezóny opäť raz nebol taký, ako by sme si predstavovali. Má to svoje opodstatnenie, lebo týždeň čo týždeň prichádzali do mužstva noví hráči. Po postupnom doplnení kádra sme sa každým zápasom zlepšovali a myslím si, že naša výkonnosť má stúpajúcu tendenciu. Verím, že čoskoro sa to premietne aj do tabuľkového postavenia,“ obzrel sa za účinkovaním MFK Zemplín v úvode ročníka obranca Martin Kolesár, podľa ktorého sa z niektorých zápasov dalo vyťažiť aj viac. „Pokojne sme teraz mohli mať vyšší bodový zisk. Veľakrát sme však inkasovali zbytočné góly, ale taký je futbal. Najviac mrzia asi tie tri remízy, doma s Trenčínom a vonku so Sereďou a Nitrou. V týchto zápasoch sme mali na to, aby sme zaknihovali víťazstvá.“

Bodové rozdiely nie sú veľké

Napriek mohutnému letnému odlivu nosných hráčov (Kira, Carrillo, Danko, Savvidis, P. Kolesár, Grič či Turík) MFK Zemplín z cieľov nezľavil a vyhlásil, že aj v tejto sezóne chce zaútočiť na prvú šestku. Aktuálne je od tejto méty vzdialený o šesť bodov. „Na našich ambíciách sa nič nemení, túžime sa prebojovať do skupiny o titul. Je v silách mužstva dosiahnuť tento cieľ. Konečne máme káder uzavretý a ja verím, že keď sa ešte lepšie zohráme, tak zamiešame karty v boji o vrchnú polovicu tabuľky,“ konštatoval Martin Kolesár. V posledných troch ročníkoch sa michalovský stroj zakaždým naštartoval v druhej polovici základnej časti a všetci v klube si želajú, aby sa história opakovala. „Súčasné postavenie neodzrkadľuje kvalitu v našom mužstve. Rozhodne sa nechceme pohybovať na dne tabuľky. Horná šestka je stále reálna, lebo bodové rozdiely nie sú veľké. Máme pred sebou ďalších jedenásť duelov, takže smelo ešte môžeme dobehnúť súperov pred nami,“ dodal rodák z Trebišova.

V kabíne zatiaľ hlas nezvyšuje

Pravý obranca Martin Kolesár je spoločne s Igorom Žofčákom služobne najstarším hráčom prvoligistu od Laborca. Súčasťou A-tímu je už viac než štyri roky. A hoci má iba 22 rokov, už sa na ihrisku objavuje aj s kapitánskou páskou. Je prvým zástupcom Žofčáka, ktorý kvôli pracovným povinnostiam niektoré zápasy vynecháva. „V klube som už od dorastu a je to pre mňa také zadosťučinenie a zodpovednosť nosiť na rukáve kapitánsku pásku. Teším sa z toho,“ odvetil „Kole“, ako ho všetci v kabíne prezývajú, ktorý sa ešte necíti byť takým lídrom, akým skúsený Žofčák nepochybne je. „Stále má v šatni najväčšie slovo Igor, ktorý vie mužstvo vyburcovať. A keď treba, zvýši aj hlas. Ja to zatiaľ nerobím, nechávam to na neho,“ pousmial sa.

Michalovce po polovici základnej časti:

2017/18
9. miesto – 10 bodov (3 výhry – 1 remíza – 7 prehier, skóre 10:14), po základnej časti 24 bodov

2018/19
9. miesto – 8 bodov (2 – 2 – 7, 11:20), po ZČ 32 bodov

2019/20
8. miesto – 12 bodov (3 – 3 – 5, 12:15), po ZČ 30 bodov

2020/21
10. miesto – 9 bodov (2 – 3 – 6, 10:27), po ZČ ?? bodov

Zdroj: sme.sk

Foto: Róbert Andrejov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *