Na futbale naďalej maximálne 1000 ľudí

Avizované opatrenia navrhované Pandemickou komisiou vlády SR nebudú našťastie realitou, naďalej tak platí, že na futbalových zápasoch môže byť maximálne 1000 fanúšikov.

Na športových podujatiach na Slovensku bude naďalej platiť pri interiérových akciách obmedzenie kapacity na 500 ľudí a pri exteriérových 1000 ľudí. Počas pondelkového zasadnutia ústredného krízového štábu o tom informoval predseda vlády SR Igor Matovič. V prípade športových akcií v zelených oblastiach budú účastníci sedieť v každom druhom rade, v červených v každom štvrtom rade. Občerstvenie nebude dovolené.    

„Opatrenia, ktoré navrhovala Pandemická komisia vlády SR, platiť našťastie nebudú. Inak by sme sa vážne museli zaoberať pokračovaním fortunaligového ročníka. Rešpektujeme aktuálne rozhodnutie, naďalej zostávame na čísle 1000, čo sa týka fanúšikov na futbalových zápasoch. Dobrou správou je aj to, že spomenuté číslo predstavuje len fanúšikov, personál zabezpečujúci zápas sa konečne počíta samostatne. Naďalej však budeme presadzovať tzv. percentuálny či sektorový model. Futbalové štadióny sú postavené moderne, umožňujú za dodržania bezpečnostných opatrení vyšší počet fanúšikov. Veríme, že už tento štvrtok sa posunieme ďalej, argumenty, aj skúsenosti z okolitých európskych krajín sú na našej strane. Na štadióny je viacero vstupov, kluby už teraz dodržiavajú rozostupy pri vstupe, povinnú dezinfekciu, ale aj ďalšie opatrenia, ktoré sú súčasťou nášho manuálu od mája tohto roka. Zabezpečiť vstup, ale aj opustenie štadióna cez viacero vchodov je pre nás riešiteľné, preto si myslíme, že percentuálny podiel z kapacity štadióna je možné zabezpečiť podľa dohodnutých štandardov, “ ozrejmuje výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák,.   

Štát chce pomôcť športovým klubom aj finančne. Kľúč podľa čoho prerozdelí financie sa ešte len hľadá. „Samozrejme, finančná kompenzácia je dôležitou témou súčasnosti. Futbal bol z tohto pohľadu zasiahnutý výrazne. Ako jeden z mála športov sme dohrávali sezónu 2019/2020, kluby majú hráčov zamestnancov a ich pracovný pomer pokračoval aj v čase pandémie. Priemerná návštevnosť na štadiónoch fortunaligových klubov je najvyššia spomedzi kolektívnych športov. Máme pripravenú kompletnú informáciu o dopadoch na profesionálny futbal. Pre nás je najdôležitejšie, aby mohli kluby pokračovať vo svojej prirodzenej činnosti, výchove mladých, talentovaných hráčov, ktorí reprezentujú Slovensko na medzinárodnej úrovni a aby neboli ohrozené tisícky ľudí pracujúcich v rámci futbalu. Šport je tá najlepšia prevencia pred podobnými pandémiami, preto by mal byť vypočutý. Našim cieľom je transparentná podpora pre všetky športové odvetvia ,“ povedal prezident ÚLK Ivan Kozák.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *