V júni na zápasoch maximálne 500 ľudí

Reštart Fortuna ligy je na programe 13. júna prvým kolom nadstavby. Podľa aktuálnych informácií môže byť na zápasoch našej ligy prítomných počas celého júna maximálne 500 ľudí, od júla by sa mal tento počet zdvojnásobiť.

Maximálny počet ľudí, ktorí môžu byť prítomní na jednom zápase Fortuna ligy, je aktuálne 500. Toto číslo by malo platiť počas celého júna, zaznela na tlačovej konferencii premiéra SR Igora Matoviča a konzília odborníkov. „Momentálne platí, že od 10. júna môže byť na hromadných podujatiach maximálne 500 osôb. Platí, že od 1. júla by sa mal tento počet zvýšiť na 1000,“ informoval na tlačovej besede hlavný hygienik SR Ján Mikas, ktorý zodpovedal aj na otázku ohľadne percentuálneho modelu prítomnosti fanúšikov na štadiónoch, o ktorý oficiálne uplynulý týždeň požiadali čelní predstavitelia ÚLK a SFZ. „Zatiaľ sme nerozhodovali, či to bude inak,“ dopĺňa Mikas.   

Naďalej je ÚLK názoru, že percentuálny model prítomnosti fanúšikov na štadiónoch je správny, spravodlivý, nevyhnutný pre náš šport a zároveň plne bezpečný. Fanúšikovia sú veľmi dôležitou zložkou športu. Obmedzenie počtu divákov na 1000 ľudí do konca roka by malo negatívne následky pre väčšinu našich klubov. ÚLK verí, že súčasnú situáciu kompetentní prehodnotia a naďalej ich budeme rozumnými argumentami, aj zo skúseností našich partnerov z Európskych líg, kde sme v pracovnej skupine k návratu fanúšikov na štadióny, presviedčať. Dajme fanúšikom slobodnú možnosť sa rozhodnúť, či chcú byť prítomní priamo na štadióne, tak ako im dávame možnosť sa slobodne rozhodnúť pri všetkých ďalších aktivitách!

Zdroj: ÚLK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *