Kolesár dohrával s kapitánskou páskou

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov zvíťazila vo štvrtkovom domácom prípravnom stretnutí nad bieloruskými rovesníkmi 3:0. O góly sa v Senci postarali už v prvom polčase Jozef Špyrka a Ladislav Almási, po zmene strán pridal tretí zásah Dávid Ďuriš. Pre zverencov Adriana Guľu to bola generálka na štvrté vystúpenie v kvalifikácii ME 2021, v pondelok o 18. hodine privítajú v Nitre vrstovníkov z Gruzínska. V súboji s Bielorusmi dal slovenský lodivod príležitosť aj obom hráčom MFK Zemplín Michalovce, ktorí sú v nominácii. V základnej zostave sa objavil Milan Kvocera, ktorý pobudol na ihrisku do 56. minúte. V rovnakom čase zároveň na trávnik vybehol Peter Kolesár, pričom duel dohrával s kapitánskou páskou na rukáve.

Slovensko 21 – Bielorusko 21 3:0 (2:0)

Góly: 29. Špyrka, 33. Almási, 85. Ďuriš

SR 21: Šípoš (46. M. Vantruba) – Vallo (81. Fabiš), M. Šulek (81. D. Špiriak), Kopas, Mojžiš (46. Sluka) – Špyrka (56. P. KOLESÁR), Pokorný (46. M. Adamec), Gamboš (86. J. Švec) – KVOCERA (56. D. Ďuriš), Almási (46. M. Fábry), Chobot (46. M. Kovaľ)

Adrian Guľa, tréner SR 21: „Myslím si, že sme videli veľmi slušný prvý polčas, najmä čo sa týka nasadenia a aktivity a tímového výkonu. Odmenou boli dva góly, malo ich byť viac, lebo vedenie 2:0 je otvorené, čo sa ukázalo v druhom polčase po prestriedaní. Chalani sa chvíľu hľadali, súper bol nebezpečnejší, dostali sme ho do hry. Za stavu 2:0 to musíme vyriešiť ináč, chalani to ustáli, pridali tretí gól a už sa to upokojilo. Na Gruzínsko však musíme jednoznačne pridať.“

Zdroj: TASR

Foto: Roman Ferstl

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *