Anton Šoltis už nie je trénerom Zemplína

Oficiálna správa

Vedenie futbalového klubu MFK Zemplín Michalovce a.s. sa po neuspokojivých výsledkoch A-mužstva v posledných týždňoch a zrelej úvahe rozhodlo na vzájomnom ukončení spolupráce s hlavným trénerom Antonom Šoltisom. Mužstvo do skončenia jesennej časti Fortuna ligy povedie jeho doterajší asistent Jozef Majoroš.

Trénerovi Antonovi Šoltisovi ďakujeme za 4 roky, ktoré strávil pri A-mužstve MFK Zemplín Michalovce. Najprv ako asistent Stanislava Grigu v jarnej časti prvej sezóny medzi elitou, a od júla 2016 už ako hlavný tréner.

Anton Šoltis viedol ako hlavný tréner Zemplín vo Fortuna lige v 109 zápasoch, v ktorých dosiahol 34 víťazstiev, 25 remíz a 50 prehier. Pod jeho vedením strelilo mužstvo 127 gólov a inkasovalo 168 krát. V Slovenskom pohári viedol Zemplín v 16 zápasoch s bilanciou 10 víťazstiev, 1 remíza a 5 prehier. Mužstvo strelilo 40 gólov a 18 inkasovalo. Zo súčasných trénerov vo Fortuna lige, bol najdlhšie slúžiacim trénerom nepretržite pri jednom mužstve. Aj to svedčí o konzistentnej a kvalitnej práci, ktorú na Zemplíne počas svojho pôsobenia odvádzal.

Mužstvo pod jeho vedením bolo dva krát pred bránami finále Slovenského pohára vo futbale. Keď po dramatických dueloch vypadlo so Slovanom a uplynulý rok so Žilinou až v semifinále. Do histórie Zemplína sa zapíše ako tréner, ktorý dosiahol zatiaľ najlepšie umiestnenie Zemplína v jeho histórii, a to piate miesto v konečnej tabuľke Slovenskej najvyššej futbalovej súťaže v sezóne 2018/2019.

Vedenie MFK Zemplín Michalovce a.s. ďakuje Antonovi Šoltisovi za odvedenú prácu a nezabudnuteľné víťazstva, ktoré dosiahol so Zemplínom. V osobnom a futbalovom živote mu prajeme čo najviac úspechov.

vedenie MFK Zemplín Michalovce a.s.

FOTO: TASR

  • Slavomír Dudáš 11. novembra 2019 at 22:30

    Vďaka tréner Šoltis. Odviedli ste kus dobrej poctivej práce. Pod Vaším vedením mužstvo hralo dobre. Posledné zápasy však nevyšli… Ešte treba vyhodiť Sidibeho a Mensaha. Tí nehraju nič. Najlepší dorastenec z Michaloviec by zahral lepšie. Skúste Balaja zohnať na hosťovanie a bude paráda.

  • Fanda 12. novembra 2019 at 8:22

    Taktiež ďakujem p. Tréner, myslím si že väzy Vám zlomil zlý výber hráčov, viem že zadarmo k nám nič dobre nepríde, ale z tých desiatich posíl len traja boli skutočné posily.
    Taký hráč ako Sidibe nemá ani na štvrtú ligu, tam by bol stále zranený. Ale život ide ďalej a Vy si určite nájdete niečo iné, bez práce dlho nezostanete. Ešte raz ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *