V Trnave sme neudržali polčasové vedenie

Trojzápasová michalovská séria bez prehry sa skončila prehrou v Trnave. Žlto-modrí zaknihovali v zápase 7. kola Fortuna ligy na trávniku Spartaka porážku 1:2, hoci po prvom polčase viedli vďaka gólu Mateja Trusu 1:0.

Vo veľkej horúčave bolo v úvodných minútach zápasu veľa nepresností a v prvej desaťminútovke zaujal iba ďalekonosný pokus Žofčáka z polovice ihriska, ktorý však išiel vedľa brány. V 22. minúte sa po Žofčákovej prihrávke dostal do veľkej šance Mavretiča, ale ten rozvlnil sieť iba z vonkajšej strany. Presne po naplnení polhodiny hry Savvidis vysunul Danka, ktorý vystrelil do Rusova, od neho sa lopta odrazila k voľnému Trusovi a ten nemal problém otvoriť skóre – 0:1. O päť minút na to sa snažil vyrovnať Sobczyk, ale jeho krížna strela tesne minula bránu. Tesne pred odchodom do šatní Kira vyrazil Dangubičovu strelu a následne sa neujala ani dorážka Yilmaza z bezprostrednej blízkosti.

Do druhého dejstva vstúpili domáci oveľa aktívnejšie a na druhej strane Michalovce už nehrali tak, ako do prestávky. Hneď v úvode Tavaresova strela išla vysoko nad. Pred michalovskou šestnástkou začali pribúdať štandardné situácie, ktoré sa však štvrťhodinu darilo hosťom odvracať. Prišla však 60. minúta, faul Carrilla na Sobczyka, ktorý videl iba rozhodca Ochotnický, a z pokutového kopu vyrovnal Mitrea – 1:1. Už o tri minúty poslal nebezpečnú prihrávku do michalovskej päťky Tavares, na ktorú však nik nedočiahol. Trnavčania boli naďalej aktívni, mali viac z hry a v 76. minúte sa dočkali aj druhého zásahu. Po autovom vhadzovaní do šestnástky sa lopta odrazila k úplne voľnému Halilovičovi, ktorý parádne trafil presne k ľavej žrdi Kirovej brány – 2:1.

FC Spartak Trnava – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:1)

Góly: 60. Mitrea (11 m), 76. Halilovič – 30. M. Trusa

ŽK: 85. Lovat – 55. Grič, 82. Sidibé

Rozhodovali: Ochotnický – Ferenc, Vitko; 3228 divákov

FC SPARTAK: D. Rusov – Diogo, Mesík, Mitrea, Záhumenský (42. Tavares) – Dangubič, Tešija, Halilovič, Lovat – Sobczyk (84. Gamboš), Yilmaz (73. F. Oršula)

MFK ZEMPLÍN: M. Kira – Grič, Carrillo, Chervak – Rota, Savvidis, S. Danko (71. Turík), Mavretič, Popovits (79. P. Kolesár) – I. Žofčák (68. Sidibé), M. Trusa

Hlasy trénerov:

Ricardo Chéu, tréner Trnavy: „Prvý polčas sme nehrali dobre, mali sme síce 1-2 šance, ale inkasovali sme po chybe v obrane. Najmä v strede poľa bolo tých chýb príliš veľa, preto som sa rozhodol ešte pred prestávkou striedať. Chcel som vyslať signál, že nie som spokojný. Najťažšie je hrať jednoducho a to sa nám dlho nedarilo. V druhej polovici už sme hrali viac ofenzívnejšia a nátlakovo. Penalta bola podľa mňa čistá.“

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Nemám sa príliš k čomu vyjadrovať. Jeden pán asi chcel, aby to takto dopadlo. Penalta podľa mňa nebola a pred druhým gólom bol faul na nášho hráča. Myslím, že niektorí z rozhodcov to mali vidieť.“

Utorok 10. septembra o 16.30 hod.: Slávia TU Košice – Michalovce (3. kolo SC)

Sobota 14. septembra o 19.00 hod.: Michalovce – Trenčín (8. kolo FL)

Sobota 21. septembra o 19.00 hod.: Nitra – Michalovce (9. kolo FL)