Najnovšou tvárou v tíme je Špiriak

Už aj hráči lídra tabuľky tretej ligy Východ majú za sebou prvú hernú previerku v prebiehajúcej zimnej príprave. Futbalisti FC Košice ju absolvovali na umelej tráve prvoligových Michaloviec, na ktorej s domácim MFK Zemplín remizovali 2:2. Skóre duelu otvoril tesne pred prestávkou hosťujúci Mojmír Trebuňák, avšak účastník najvyššej súťaže sa krátko po zmene strán vďaka gólom Mateja Trusu a Petra Kolesára dostali rýchlo do vedenia. O zmierlivom rezultáte rozhodol v 87. minúte Filip Serečin.

Vrátil sa domov

Na košickej strane si premiéru odkrútili všetky zimné posily, teda Jakub Giertl, Richard Kačala, František Pavúk, Kamil Karaš a Predrag Radovanovič, pričom všetci nastúpili v základnej zostave. Okrem nich prvýkrát za FC Košice nastúpil aj krajný obranca Mikuláš Tóth, ktorý si po predčasnom konci v Lokomotíve Košice rýchlo našiel nové pôsobisko.

„Počítal som s tým, že v Lokomotíve budem pokračovať aj na jar, ale do klubu prišli ľudia, ktorí podľa môjho názoru futbalu nerozumejú, a rozhodli o tom, že končím. Bol som z toho smutný, ale musel som to akceptovať,“ prezradil 30-ročný Tóth.

Hneď na druhý deň po konci u druholigistu ho kontaktovali funkcionári FC a okamžite si aj tľapli rukami. „Veľmi ma potešilo, že ma oslovili. Prakticky celú kariéru som prežil v Košiciach, hrával som ešte aj za MFK, takže teraz akoby som sa vrátil domov.“

Tréner Miroslav Sovič ho proti Michalovciam poslal do hry na záverečnú polhodinu. „Prvý prípravný zápas bol celkom slušný, pri troške šťastia sme mohli aj zvíťaziť, ale v samom závere sme nevyužili sľubnú šancu. Príprava je však ešte len na začiatku a určite to bude postupne z našej strany ešte lepšie,“ uviedol Tóth.

FC Košice chce pomôcť k naplneniu smelých plánov. „Verím, že sa nám podarí postúpiť do druhej ligy, súťaž máme rozohranú veľmi dobre. A tiež zabojujeme aj vo štvrťfinále pohára, kde sa pokúsime vyradiť Trnavu.“

Zvyká si na nové prostredie

Aj zostave michalovského prvoligistu sme mohli zazrieť dve nové tváre. Kormidelník Anton Šoltis vytiahol z dorastu arménskeho útočníka Armena Hovhannisjana a privítal aj reprezentanta do 21 rokov Dominika Špiriaka, ktorý prišiel na polročné hosťovanie z Dunajskej Stredy.

„Pricestoval som len v utorok a s mužstvom som ešte ani netrénoval, rovno som hral zápas. Súboj s Košičanmi mal solídne tempo a som rád, že sa mi doň podarilo dobre naskočiť. Zvykám si na nové prostredie, mesto vyzerá byť pekné, štadión sa mi taktiež páči a aj kolektív je výborný,“ spokojne hovoril po debute v drese MFK Zemplín Špiriak.

Vo svojej kariére bude tento obranca pochádzajúci zo Senca na východnom Slovensku pôsobiť vôbec prvýkrát, na novú výzvu sa však teší. „Ja sám som sa do Michaloviec pýtal. Teším sa, že Dunajská Streda mi to umožnila. Som veľmi rád, že tu môžem byť, našiel som tu dobré podmienky. Verím, že pomôžem sebe aj mužstvu. Máme veľkú šancu postúpiť do top šestky, stále bojujeme aj o pohár, takže máme o čo hrať,“ dodal 19-ročný Špiriak.

Z noviniek v tábore MFK Zemplín to nie je všetko. Vo štvrtok by sa k tímu mal pripojiť španielsky defenzívny stredopoliar José Casado zo Zlatých Moraviec, naopak ďalší Španiel Enzo Acosta pravdepodobne zamieri do Trebišova.

Zdroj: denník Korzár

Foto: Róbert Andrejov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *