Štartujeme boje v Slovnaft Cupe

Počas tohto týždňa majú michalovskí futbalisti nahustenejší zápasový program ako obvykle. V stredu totiž odštartujú svoju púť v najvyššej pohárovej súťaži v našej krajine, ktorá nesie názov Slovnaft Cup (SC). Zemplínčania nastúpia o 16.30 hod. na trávniku FK 09 Bacúch.

Ich protivník v úvodnom kole SC (Michalovce v ňom mali voľný žreb) zdolal na vlastnom trávniku štvrtoligový Medzibrod tesne 3:2. Postaral sa tak o menšie prekvapenie, pretože vyradil mužstvo hrajúce o úroveň vyššie. FK 09 Bacúch pôsobí v piatej lige skupine C riadenej Stredoslovenským futbalovým zväzom. Počas uplynulého víkendu odohral prvé majstrovské stretnutie v novej sezóne, v ktorom na pôde Sásovej zaknihoval bezgólovú remízu. V stredu v pohári tak na seba narazia tímy, ktoré stále čakajú na prvý strelecký zápis v tomto ročníku.

Mužstvo Bacúcha v minulej sezóne ešte účinkovalo len na okresnej úrovni, v I. triede ObFZ Banská Bystrica. Túto súťaž vyhralo, a tak sa radovalo z postupu do regionálnej súťaže. Dedinka Bacúch leží v okrese Brezno a má necelú tisícku obyvateľov. Klub hráva domáce stretnutia v maličkom areáli a tamojšie ihrisko má rozmery iba 100 x 55 m (pre porovnanie, prvoligové súboje sa hrajú na plochách o rozmeroch 105 x 68 m).

Jasným favoritom stredajšieho duelu sú hráči MFK Zemplín, ktorí sa v minulom ročníku pohára prebojovali až do semifinále. Môžeme očakávať, že tréner Anton Šoltis dá priestor aj hráčom, ktorí sú v lige vyťažovaní menej. Určite nenastúpia zranení Ladislav Šosták, Martin Regáli a pravdepodobne aj Jozef-Šimon Turík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *