Šimčo novým trénerom družstva U19

Na lavičke michalovského družstva U19, ktoré v uplynulej sezóne obsadilo v prvoligovej tabuľke skvelú druhú priečku, sa pred pár dňami udiala zmena. Novým šéfom realizačného tímu staršieho dorastu sa stal skúsený kormidelník Ladislav Šimčo, ktorý na tejto pozícii nahradil Branislava Sokoliho. Ten odišiel do Ruska, konkrétne do Vladivostoku, kde bude pôsobiť ako asistent trénera Zsolta Hornyáka.

Všetko sa to zbehlo veľmi rýchlo. Sokoli mal polhodiny na to, aby sa rozhodol, či ponuku odísť trénovať na východ Ruska príjme alebo ju odmietne. Napokon na ňu reagoval kladne. „Do Ruska odlietam v stredu, dohodli sme sa tam zatiaľ na ročnej spolupráci. Zápasovú premiéru na novom pôsobisku by sme si mali odkrútiť v pondelok 14. augusta v domácom súboji proti Sibiru Novosibirsk,“ skonštatoval 45-ročný Sokoli, ktorý michalovskú 19-tku viedol od septembra minulého roku a začal s ňou aj prípravu na blížiaci sa ročník. FC Luch-Energiya Vladivostok, do ktorého odchádza, je po šiestich kolách druhej najvyššej ruskej súťaže v 20-člennom pelotóne so ziskom štyroch bodov na predposlednom mieste.

Michalovčania museli okamžite hľadať za Sokoliho náhradu, pretože príprava starších dorastencov bola v plnom prúde. Rýchlo ju našli v osobe Ladislava Šimča, ktorý naposledy trénoval starších žiakov vo FC VSS Košice, no predtým v našej najvyššej súťaži mužov viedol Ružomberok, Nitru či MFK Košice. „Ozvali sa mi michalovskí funkcionári. Bol som voľný, keďže košický klub FC VSS sa rozpadol, preto nebolo nad čím váhať a ponuku som prijal,“ povedal 50-ročný Šimčo, ktorý už v minulosti ešte počas aktívnej hráčskej kariéry v michalovskom klube pôsobil. Rodák z Košíc sa do práce v MFK Zemplín pustil v závere minulého týždňa. „Ako každý športovec, aj ja mám len tie najvyššie ciele. Budeme sa snažiť hrať o špicu tabuľky. Bude veľmi ťažké napodobniť minuloročný úspech, lebo vlani boli v tíme osobnosti. Uvidíme, ako sa nám podarí doplniť káder. Verím však, že sa nám bude dariť,“ zaželal si Šimčo. Mimochodom, v časoch kedy viedol v prvej lige MFK Košice či Ružomberok, bol jeho asistentom Anton Šoltis, súčasný kouč A-mužstva MFK Zemplín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *