Tréner Anton Šoltis predĺžil zmluvu

Prvoligových futbalistov Michaloviec povedie aj v nasledujúcej sezóne Anton Šoltis. Stále mladý, ale o to ambicióznejší kormidelník v utorok popoludní predĺžil zmluvu s MFK Zemplín o ďalší rok. Spolu so Šoltisom bude pri Laborci naďalej pokračovať aj jeho asistent Ivan Lapšanský.

Pokročili dopredu

Anton Šoltis vedie michalovský kolektív z pozície hlavného trénera od júna minulého roka, kedy prebral žezlo po Stanislavovi Grigovi, ktorému robil pol roka asistenta. Kontrakt so žlto-modrými mal platný do konca tohto mesiaca. „S prácou trénera Šoltisa sme spokojní, pod jeho vedením naše mladé mužstvo výsledkovo aj herne pokročilo dopredu, čoho výsledkom je konečné ôsme miesto v tejto špecifickej sezóne Fortuna ligy. V porovnaní s vlaňajškom je to postup o tri priečky. Sme radi, že bude pokračovať v našom klube,“ prezradil nám športový manažér MFK Zemplín Marek Zahorčák.

Teší sa na ďalšiu prácu

Prešovský rodák žijúci v Košiciach dokázal s mužstvom v práve končiacej sa sezóne viackrát prepísať klubovú históriu. Okrem spomínaného ôsmeho miesta v najvyššej súťaži postúpil v Slovnaft Cupe až do semifinále. „Rokovania s klubom prebiehali už dlhší čas, som rád, že sme sa dohodli. Začali sme tu nejakú robotu, dúfam, že v nastúpenom trende budeme pokračovať. Táto sezóna bola úspešná, dosiahli sme veľmi pekné výsledky v lige aj pohári. Verím, že chlapci sa posunuli ďalej a budú napredovať. Nasledujúci ročník bude ešte ťažší, hlavne jeho úvod. Uvidíme, ako sa nám podarí v lete doplniť káder, ale na ďalšiu prácu v michalovskom klube sa určite teším,“ povedal krátko po podpise novej zmluvy 41-ročný Šoltis.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *