Súboj zručností v Poprade pre Podia

Poslednú aprílovú nedeľu sa za krásneho počasia v Poprade uskutočnilo finále Súboja zručností o najvšestrannejšieho hráča našej najvyššej súťaže.Kvalifikácia prebiehala počas jesene, keď sa prostredníctvom súťaží určili najlepší hráči za jednotlivé kluby, ktorí postúpili do tohto finále konaného deň pred Finále Slovenského pohára vo futbale.

Za Zemplín sa predstavili v jesennom kole za upršaného počasia Jakub Grič, Matúš Kira, Stanislav Danko a Emmanuel Mensah. Hráči súťažili v štyroch disciplínach – 5 x minibránky, 7x brvno, vzdušný slalom, rýchlosť strely. Náš Stano Danko ovládol súťaž v presnosti streľby na brvno, keď zo 7 stanovíšť trafil 5 krát. Čo ho posunulo do finále, kde sa stretol s ďalšími talentovanými hráčmi z ostatných klubov Fortuna ligy. Za tento výkon dostal aj individuálne ocenenie.

Pred súťažou zručností „veľkých“ sa uskutočnila súťaž aj „malých“ futbalistov z kategórie U15. Za Zemplín sa  v tejto súťaži predstavil Marcel Novák, ktorý je zároveň aj reprezentantom Slovenska v tejto kategórii. Súťažilo sa v tých istých disciplínach ako muži, len s jedným rozdielom, keď namiesto vzdušného slalomu si dali dribling po zemi.

Každá disciplína bola ocenená bodmi, súčasťou bola aj strela do koša za 15-tisíc, ktorú zo všetkých súťažiacich, malých aj veľkých „trafili“ 14-ročný Adam Šútor zo Zlatých Moraviec a Jakub Paur z Trenčína. V tomto prípade tí, ktorí trafili kôš nedostávali 15 tisíc eur ale“ iba“ 11 bodov do celkového bodového hodnotenia.

Víťazom Mini súboja zručností sa stal Tomáš Suslov z Tatrana Prešov zo ziskom 40 bodov, na druhom mieste skončil Dominik Frťala (36 bodov) z AS Trenčín a Patrik Bartoš zo Slovana Bratislava (35 bodov).

Od 13-tej hodiny začalo Finále Súboja zručností veľkých futbalistov. Súťaže sa zúčastnilo 11 Fortunaligových futbalistov a jeden mladý talent z Dunajskej Stredy, ktorý nahradil Marka Ljubičiča, ktorý sa nemohol prísť. Medzi zúčastnenými boli hviezdy našej ligy ako Jakub Paur, Igor Šemrinec, Miloš Lačný, Pablo Podio, mladík Nikolas Špalek  a aj náš Stano Danko, ktorý prišiel do Popradu aj napriek tomu, že mal horúčky a bral antibiotiká.

Našťastie nebolo treba podať výkon typu prvoligového zápasu a tak Stano aj napriek chorobe prišiel do Popradu, aby reprezentoval Zemplín ako najlepšie vedel.

Najprv bolo potrebné z piatich pokusov trafiť 5 minibránok, Nasledoval vzdušný slalom pomedzi kužele, 3 pokusy na 15-tisícová strela, 5 pokusov na brvno z hranice šestnastky a na záver rýchlosť strely. Do celkového bodového skóre sa počítal aj celkový čas.

Súťaž ovládol Podbrezovčan Pablo Podio, ktorý získal najviac bodov zo všetkých. Na našom Stanovi bolo vidno, že sa necíti úplne najlepšie, ale aj tak tú minútu a pol išiel naplno. Približne toľko trvalo futbalistom, kým prejdú všetky disciplíny. Na prvý pohľad sa zdá, že tieto disciplíny sú ľahké, ale nie sú. Nikto netrafil všetky minibránky, a len jeden trafil do koša 15-tisícovej strely z troch pokusov. Vzdušný slalom problémy hráčom nerobil ale za to trafiť brvno pod časovým stresom bolo náročné.  Každý zo zúčastnených futbalistov pred aj po súboji potvrdil, že sa na finále pripravoval, aby podal čo najlepší výkon a vyhral. Ale k talentu je potrebný aj kúsok šťastia, ktoré v ten deň bolo naklonené Pablovi Podiovi z Podbrezovej, Jakubovi Paurovi z Trenčína a Milošovi Lačnému z Ružomberka.

Výsledky finále Súboja zručností:

  1. Pablo Podio (Podbrezová) –  40 bodov
  2. Jakub Paur (Trenčín) – 39
  3. Miloš Lačný (Ružomberok) – 37
  4. Adrián Kopičár (Senica) – 35
  5. Erik Jirka (Trnava) – 33

 

Výsledky jednotlivých disciplín:

Minibránky: 1. Pablo Podio, Adrián Kopičár, Martin Válovčan (Zlaté Moravce) po 12 bodov

Vzdušný slalom: 1. Jakub Paur 9,36 sekundy, 2. Pablo Podio 9,67, 3. Erik Jirka 9,76

7x brvno: 1. Erik Jirka, Stanislav Danko (Michalovce), Jakub Paur po 4 body

Tvrdá strela: 1. Igor Šemrinec (Trenčín) 93 km/h, 2. Pablo Podio a Erik Jirka 86

15-tisícová strela: 1. Jakub Paur 11 bodov

Celkový čas: 1. Adrián Kopičár 1:19,68 min, 2. Miloš Lačný (Ružomberok) 1:24,11, 3. Erik Jirka 1:24,94

Foto: Fortunaliga.sk, MFK Zemplín Michalovce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *