V Zlatých Moravciach najtesnejšia výhra!

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce pretrhli päťzápasovú sériu bez plného bodového zisku vo Fortuna lige, keď zvíťazili v sobotňajšom stretnutí na pôde Zlatých Moraviec najtesnejším rozdielom 2:1. Žolíkom žlto-modrých sa stal obranca Milan Šimčák, ktorý v prvej minúte nadstaveného času rozhodol o triumfe svojho mužstva. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa dostali v tabuľke na 8. priečku, keď preskočili Senicu.

V súboji tabuľkových susedov sa od úvodných minút hral vyrovnaný futbal. Domáci mali už v 7. minúte k dispozícii rohový kop, po ktorom na center Orávika najvyššie vyskočil Pintér, ale jeho hlavička skončila vysoko nad bránou. O štyri minúty nato oveľa lepšie mieril z priameho kopu z hranice šestnástky Chren, avšak opečiatkoval iba brvno Macejovej brány. V 12. minúte tak udreli Zemplínčania. Kushta pri rozohrávke sklzom vypichol loptu Pintérovi, zmocnil sa jej Serečin a ten samostatný nájazd na Kováča rutinérsky premenil – 0:1. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa hra väčšinou odohrávala medzi šestnástkami a o niečo aktívnejší boli domáci, ktorí sa dostali párkrát do dobrej streleckej príležitosti, ale michalovská defenzíva ich do čistej šance nepustila. Z ofenzívnej snahy hostí stojí za zmienku strelecký pokus Griča, ktorý však poľahky chytil Kováč.

V druhom polčase domáci zvýšili obrátky a Michalovčania sa väčšinou iba bránili. Na dostrel Kováčovej brány sa v 52. minúte dostal Turík, ale zakončil vysoko nad a na opačnej strane zaváhal v obrovskej šanci Bariš. O päť minút neskôr z dobrej pozície po priťuknutí Guilavoguiho minul bránu Machuča. Po uplynutí hodiny hry vystrelil spoza obrancu len tesne vedľa Leško a z následného rohu si s bombou Griča poradil Kováč. V záverečnej štvrťhodine ViOn zatlačil žlto-modrých, ale tí dlho odolávali. Ale iba do 84. minúty, kedy si na peknú prihrávku De Oliveiru Silvu za obranu zabehol Kostadinov a vyrovnal na 1:1. Keď sa už zdalo, že zápas skončí remízou, v nadstavenom čase zaútočili Zemplínčania, lopta sa od Koscelníka a Kushtu dostala až k úplne voľnému Šimčákovi, ktorý prekonal Kováča – 1:2!

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Zemplín Michalovce 1:2 (0:1)

Góly: 84. Kostadinov – 12. F. Serečin, 90+. Šimčák

ŽK: 88. Pintér (Zlaté Moravce)

Rozhodovali: Mastiš – D. Hrčka, Súkeníková; 687 divákov

FC VION: Pav. Kováč – M. Pastva, Karlík, Pintér, Chren – Bariš, Kostadinov – Válovčan (65. E. Ujlaky), De Oliveira Silva, Orávik (46. Machuča) – Guilavogui (76. Privat Yao)

MFK ZEMPLÍN: P. Macej – I. Žofčák, Kavka, Qose, Sipľak – Grič – Vajs, Turík (88. S. Danko), F. Serečin (72. Šimčák), A. Leško (69. M. Koscelník) – Kushta

Hlasy trénerov:

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: „Nemám chlapcom čo vyčítať. Hrali sme dobrý futbal, ktorý sa musel divákom páčiť. O výsledku rozhodli dve individuálne chyby Pintéra. Futbal je niekedy krutý, avšak ideme ďalej.“

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Prvý polčas sa hral medzišestnástkový futbal. Domáci nám ponúkli príležitosť, ktorú sme využili. Po zmene strán nás súper pritlačil, bolo cítiť, že sme mali v nohách ťažký pohárový zápas so Slovanom. V závere sa k nám priklonilo aj športové šťastie, ale tak to niekedy chodí, že zápas, ktorý máte vyhrať, nevyhráte a naopak. Dnes to šťastie stálo pri nás.“

12 logo Spartak Myjava  (odstúpené) 0 0 0 0 0 : 0 0 0

Utorok 11. apríla o 18.30 hod.: Slovan Bratislava – Michalovce (odveta semifinále SC)

Sobota 15. apríla o 17.00 hod.: Podbrezová – Michalovce (27. kolo FL)

Sobota 22. apríla o 19.00 hod.: Michalovce – Dunajská Streda (28. kolo FL, hrá sa v Dunajskej Strede)