Sipľak a Grič opäť v drese SR 20

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 20 rokov zvíťazili vo Zvolene jednoznačne 4:0 nad rovesníkmi z Maďarska v stredajšom prípravnom stretnutí. Góly SR strelili Róbert Polievka, Šimon Štefanec, Erik Jirka a Filip Balaj. Zverenci trénera Pavla Hapala nadviazali na marcový senický úspech proti Srbom (2:0) v súboji rovnakého charakteru.

Celý duel v slovenskom drese odohrali aj dvaja hráči MFK Zemplín Michalovce – stopér Michal Sipľak a defenzívny stredopoliar Jakub Grič. Sipľak bol dokonca kapitánom Hapalovho výberu. Plnú minutáž mal aj ďalší stopér Atila Varga, ktorý je michalovským odchovancom a aktuálne pôsobí v talianskom US Latina Calcio.

Stredajší prípravný duel proti Maďarom bol poslednou previerkou pre novovznikajúcu slovenskú reprezentáciu do 21 rokov (roč. nar. 1996 a mladší), ktorú na jeseň čaká pod Hapalovým vedením vstup do kvalifikácie o postup na ME 2019 tejto vekovej kategórie do Talianska. Mladí Slováci si v 2. skupine zmerajú sily s favorizovanými Španielmi, ďalej Islanďanmi, Albáncami, Estóncami a Severnými Írmi.

Aktuálny tím SR „21“ (roč. nar. 1994 a mladší) – rovnako pod Hapalovou taktovkou – sa v júni predstaví na ME tejto vekovej kategórie v Poľsku; v základnej A-skupine bude hrať s domácim výberom, obhajcami prvenstva zo Švédska a reprezentantmi Anglicka.

Slovensko 20 – Maďarsko 20 4:0 (2:0)

Góly: 21. Polievka, 45. Š. Štefanec, 73. Jirka, 75. Balaj

SR 20: A. Jakubech (60. Greif) – M. Šulek (87. Šušolík), A. Varga, SIPĽAK, Hancko – GRIČ – Čmelík (73. P. Pinte), Š. Štefanec (46. A. Fábry), Káčer (73. S. Mráz), Polievka (60. Jirka) – Tupta (46. Balaj)

Hlasy po zápase:

Oto Brunegraf (asistent trénera SR 20): „Spokojní určite sme. Výsledok pekný; aj keď v hre boli aj nepresnosti, pozitíva určite prevažovali. Zápas nám dal priestor vyskúšať si viacerých mladších hráčov ako Tupta, Šušolík či Štefanec. Maďarský futbal je známy hravosťou, technickosťou, jeho hráči nemajú radi osobné súboje. Boli fyzicky vyspelejší, ale my sme ich predčili priamočiarosťou. V strede poľa to bolo viac-menej vyrovnané, my sme dominovali pred bránkou, a to rozhodlo.“

Michal Sipľak (obranca a kapitán SR 20): „Výsledok je pre nás úžasný, dobre sme sa naladili pred kvalifikáciou. Super pocit. Po úvodných rozpačitých minútach z nás nervozita opadla a hrali sme svoju hru. Boli sme jasne lepší, dôraznejší. Po treťom góle sa nám v závere hralo veľmi ľahko. Chcel by som poďakovať našim fanúšikom, ktorí nás aj za chladného počasia povzbudzovali počas celého zápasu.“

Zdroj: SITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *