Regálimu nezostávalo nič iné, len vystreliť

Futbalisti Michaloviec to v tejto prvoligovej sezóne na Trnavu vedia. Nad Spartakom vyhrali aj v druhom vzájomnom zápase, a to aj napriek tomu, že ani raz s ním nehrali na domácom trávniku! Po jesennom triumfe 3:2 v slovenskom Ríme sa z troch bodov s týmto súperom tešili aj v utorok na štadióne v Poprade, kde zvíťazili 2:0. Zemplínčania boli neskutočne efektívni – z dvoch striel medzi tri žrde strelili dva góly!

Už mal toho dosť

Opäť sa potvrdilo, že úvodné zápasy po dlhej zimnej prestávke sú nevyspytateľné. V 20. fortunaligovom kole favoritom ruže nekvitli, z prvej pätice tímov tabuľky vyhral len jediný – bratislavský Slovan. Michalovčanov naštartoval za troma bodmi v 63. minúte Martin Regáli, ktorý trafil naozaj ukážkovo. „Od Žofiho som dostal dobrú prihrávku, a keďže som bol trochu z uhla, nezostávalo mi nič iné, len vystreliť. Keď nevystrelíte, gól nedáte. Pán Boh zaplať, že mi to tam padlo,“ uviedol Regáli, pre ktorého to bol tretí presný zásah na prvoligovej scéne. Prsty mal aj v druhom góle, ktorý padol o päť minút neskôr, keď Igorovi Žofčákovi „vrátil“ gólovú prihrávku. Prešovský rodák odohral celé súťažné stretnutie prvýkrát po takmer poldruha roku a hneď aj skóroval. „Na konci zápasu som toho už mal dosť. Svoje zohralo aj to, že celú zimu sme trénovali na umelej tráve a na prírodnej sme boli iba druhýkrát, predtým vtedy, keď sme hrali v Krakove. Bolo to náročné, predsa tento terén je ťažší ako umelá tráva.“

Body ostali „doma“

Možno aj to bolo príčinou, že pod Tatrami mali v úvodnom dejstve navrch Trnavčania, ktorí však našťastie svoje šance nevyužili. Buď nemali presnú mušku alebo nevyzreli na spoľahlivého gólmana Patrika Maceja. „V prvom polčase to z našej strany nebolo ideálne, hostia boli lepší, ale v druhom sme hrali zodpovednejšie, vyrážali do rýchlych protiútokov a aktivita bola na našich kopačkách. Dali sme dva góly, kým súper ani jeden. Futbal je o tom, preto sme vyhrali zaslúžene,“ skonštatoval 23-ročný Regáli. Aj keď žlto-modrí nehrali na vlastnom štadióne, body zostali „doma“. „Je to špecifické hrať v Poprade, chodí tu menej ľudí, cestovali sme v deň zápasu… Avšak pobili sme sa s tým statočne a sme veľmi radi za toto víťazstvo.“ Omladený tím vedený trénerom Antonom Šoltisom si lepší vstup do jarných bojov ani priať nemohol. „Dúfam, že nás to naštartuje a na víťaznej vlne sa budeme viesť čo najdlhšie,“ zaželal si na záver debaty rýchlonohý krídelník.

Zdroj: korzar.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *