Michalovským cieľom budovanie kádra

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce majú pred sebou neštandardný rozpis zápasov v jarnej časti Fortuna ligy 2016/2017. Súťaž začnú na štadióne v Poprade, kde v pozícii domáceho tímu privítajú Spartak Trnava a šesť ďalších zápasov odohrajú u súperov. V nezvyčajnej situácii bude mať tréner Anton Šoltis za úlohu budovať káder pre budúcu sezónu, keďže v tíme došlo k viacerým zmenám.

Štadión popradského Národného tréningového centra bude v jarnej časti prechodným domovom futbalistov 1. FC Tatran Prešov, ale využijú ho aj hráči Michaloviec. V utorok 21. februára od 17.00 h na ňom odohrajú svoj prvý zápas v jarnej časti proti Spartaku Trnava. Dôvodom bude plánovaná rekonštrukcia domovského stánku MFK Zemplín v Michalovciach. Pre hráčov A-mužstva to bude znamenať prakticky sériu šesť zápasov na ihriskách súperov, ktorým bude predchádzať utorňajší duel v Poprade s Trnavou. „Niečo také som nezažil ani ako hráč. Bude to špecifické, odohrať toľko zápasov za sebou vonku. Sám som zvedavý, ako to hráči zvládnu. My tréneri budeme pracovať, aby sme hráčov motivovali, pretože je iné hrať doma a vonku. Od chlapcov budeme chcieť, aby do toho išli s chuťou, aby sa odovzdali a dali do hry emócie,“ uviedol pre TASR tréner MFK Zemplín Michalovce Anton Šoltis.

Po odstúpení myjavského Spartaka z Fortuna ligy si vo viacerých kluboch vydýchli. Hrozba záchranárskych prác nebola ani v Michalovciach úplne zažehnaná, no vzniknutá situácia môže dodať pokoj i trpezlivosť. „Keby sa vypadávalo a my by sme prehrali niekoľko zápasov za sebou, tak by sme sa určite dostali pod nejaký stres. To teraz nehrozí. Každý zápas však musí mať náboj, vždy o niečo ide, napríklad o prestíž. A náš dlhodobý cieľ? Zlepšovať sa,“ poznamenal Šoltis.

Kormidelník michalovského tímu má výrazne pozmenený káder v porovnaní s jesennou časťou. Na súpiske už nefigurujú Tereščenko, Lazarus, Perez, De Marco, Škutka, Kotora, Mensah a trojica Podhorin, Kunca, Kostelník trénuje individuálne. Naopak, nové tváre sú Peter Kavka, Filip Serečin, Anastasios Dimitriadis a mladíci Peter Kolesár, René Lukáč. Na skúške je ďalší útočník a očakáva sa aj príchod ďalšieho stredopoliara na skúšku. „Odišlo nám deväť hráčov, skúšame nových. Naša ambícia je zapracovať ich do tímu a vybudovať mužstvo tak, aby sme nemali problémy v budúcej sezóne. Cieľ je zlepšovať kvalitu našej hry. Bude dôležité, aby hráči získali sebavedomie a uchytili sa. Každý chce skončiť čo najvyššie a ani my nie sme výnimka. Potrebujeme však otestovať viacero hráčov, takže uvidíme, ako to dopadne,“ pokračoval Šoltis pre TASR.

Zemplínčanom spestrilo zimnú prípravu sústredenie v Tatranskej Lomnici: „Sneh nám narušil plány, preto sme museli dva tréningy zrušiť. Počasie však ovplyvniť nevieme, dalo sa s tým rátať, že v Tatrách môže napadnúť sneh. Sústredenie teda mohlo dopadnúť aj lepšie, ale už s tým nič nenarobíme.“ Prípravu narušilo aj zrušenie plánovaného dvojzápasu proti DVTK Diósgyőr a fanúšikov nepotešil ani definitívny odchod Vernona De Marca do Slovana Bratislava. Klub po štyroch rokoch opustil aj španielsky obranca Marcos Calero Perez. Španielska cesta, ktorou sa pred rokmi rozhodli v klube vydať, je nateraz minulosť, keďže po odchode tejto dvojice nie je v mužstve ani jeden Španiel.

V príprave to Michalovčanom škrípalo najmä v ofenzíve, v troch zápasoch za sebou nedokázali skórovať. Generálkou na jarnú časť Fortuna ligy bol zápas s Popradom. Na umelej tráve v Tatranskej Lomnici remizovali s účastníkom druhej najvyššej súťaže 1:1.

Výsledky MFK Zemplín Michalovce v príprave:
Michalovce – Bardejov 1:1, gól Michaloviec: R. Lukáč
Ferencváros Budapešť – Michalovce 0:1, gól Michaloviec: Regáli
Michalovce – Trebišov 3:1, góly Michaloviec: Kushta, R. Lukáč, Sipľak
FC Volyň Luck – Michalovce 4:0 (v Užhorode)
Michalovce – Górnik Zabrze 0:1 (v Tatranskej Lomnici)
Cracovia Krakov – Michalovce 0:0
Michalovce – FK Poprad 1:1
(v Tatranskej Lomnici), gól Michaloviec: Kushta

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *