„Ističová“ vojna zaradila spiatočku

Hráči MFK Zemplín Michalovce si na jeseň vymieňali so súpermi domáce prostredie, pretože na jar mali pod trávnik nainštalovať vykurovanie. Keďže sa na Zemplíne rozhodli pre elektrické vyhrievanie, pri ktorom sa trávnik iba nadreže a ukladajú sa doň elektrické odporové káble, pre malý zásah do hracej plochy sa preto už 22. apríla v deviatom jarnom kole mali vrátiť na svoj domovský stánok.

Nestane sa a vyzerá to tak, že v tejto sezóne sa už Michalovčania na vlastnom trávniku ani nepredstavia. „Na základe rokovaní medzi mestom Michalovce ako vlastníkom futbalového štadióna a MFK Zemplín Michalovce ako nájomcom a zároveň príjemcom dotácie sa dohodlo, že vykurovanie hracej plochy sa bude realizovať na báze vykurovania plynom, čo oproti pôvodnému plánu bude mať za následok aj výmenu trávnika. Táto zmena je vyvolaná najmä snahou hľadania ekonomicky najvýhodnejšieho spôsobu prevádzky a vzhľadom na vývoj v súťaži už bez tlaku na čo najrýchlejšiu realizáciu tejto investície. O tomto zámere budeme informovať mestské zastupiteľstvo na jeho najbližšom zasadnutí,“ povedala Iveta Palečková, vedúca referátu komunikácie, propagácie a kultúry na MsÚ Michalovce.

Vykurovanie bude teda plynom a následným teplovodným systémom. To znamená, že celá hracia plocha musí ísť preč do hĺbky niekoľko centimetrov, následne nainštalujú rúrky, znova navozia vrstvy hliny, piesku a položia nový trávnik. „Zmenil sa systém vyhrievania. Musíme preto prerábať projekty a do verejno-obchodnej súťaže ísť so zmenenými. Upozorňujem však, že všetko je v štádiu riešenia. Ešte nič nie je definitívne uzavreté,“ vysvetlil predseda predstavenstva MFK Zemplín Štefan Laurinčík.

Za zmenou technológie vyhrievaného trávnika na Zemplíne je súčasná „ističová aféra“. Regulačný úrad totiž prudko zvýšil poplatky – v niektorých prípadoch niekoľkonásobne – a hoci zásah vlády ich vrátil späť, nik nevie povedať, aká situácia bude o rok-dva. Odborníci sa skôr prikláňajú k tomu, že poplatky za ističe sa určite zdvihnú. Aj preto Michalovčania z možnej obavy astronomických nákladov radšej zaradili spiatočku a rozhodli sa pre iný variant.

Funkcionári klubu tak musia premýšľať, kde odohrajú tri jarné domáce stretnutia s Dunajskou Stredou, Žilinou a so Slovanom. Pokojne sa totiž môže stať, že ich domovským stánkom sa – tak ako 1. marca pri dohrávke 18. kola s Ružomberkom – stane žilinský štadión.

Zdroj: denník Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *