Vernon definitívne do Slovana, Kavka zostáva

Španielsky futbalový stopér s argentínskymi koreňmi Vernon De Marco Morlacchi definitívne prestupuje z Michaloviec do bratislavského Slovana, kde bol v jeseni na hosťovaní. Rodák s Rosaria sa včera napoludnie rozlúčil s bývalými spoluhráčmi a odišiel do hlavného mesta.

Včera sa rozlúčil

Vernon prišiel do Michaloviec v lete 2012 a pomohol im vybojovať historický postup do najvyššej súťaže. Za štyri roky sa vypracoval na kvalitného stopéra, ktorý vyniká predovšetkým výbornou rozohrávkou a hrou hlavou. „Môžem potvrdiť, že so Slovanom sme našli spoločnú reč a Vernon tak definitívne prestupuje do tábora belasých,“ informoval nás športový riaditeľ MFK Zemplín Marek Zahorčák. Vernona sme zastihli vo chvíli, keď sa lúčil s michalovským štadiónom. „So Slovanom podpíšem kontrakt na tri a pol roka. Akurát odchádzam do Bratislavy a v pondelok by som sa už mal pripojiť k mužstvu na sústredení v Turecku,“ prezradil 24-ročný ľavák, ktorý v jeseni za najslávnejší slovenský klub nastúpil v trinástich súťažných zápasoch. V nich dosiahol jediný gól, paradoxne do michalovskej siete…

Rokujú s Perezom

Kým jeden stopér z MFK Zemplín odchádza, ďalší prichádza. Na skúške u žlto-modrých uspel košický rodák Peter Kavka, ktorý naposledy pôsobil v českom Vlašime. „Dohodli sme sa s ním na dvojročnej zmluve,“ uviedol Zahorčák. Zotrvaniu Kavku sa potešil aj tréner Anton Šoltis. „Na svojom konte má vyše sto zápasov v lige, rátam s ním na post pravého stopéra. Poznám ho dobre, je to kvalitný hráč. Som rád, že zostáva v mužstve.“ Ako sme sa ďalej dozvedeli, v kádri by mal ostať aj Filip Serečin, preč je však estónsky pravý bek Hindrek Ojamaa. „Nie je však vylúčený jeho návrat. Uvidíme, ako sa vyvinie situácia okolo Marcosa Pereza, s ktorým klub rokuje o novej zmluve. Ak ostane, máme tento post vyriešený. Ak nie, budeme sa obzerať po náhrade,“ uviedol Šoltis.

Dnes v Budapešti

Kontrakty zatiaľ nepredĺžili ani Martin Koscelník, Dominik Kunca a Oliver Podhorin, ktorí sa netaja tým, že chcú zmeniť farby dresu. Všetkým zmluvy končia v lete. „Chcú odísť, preto s nami ani netrénujú. Pomáhame im v hľadaní nového pôsobiska. Sú tu mladí chlapci, ale chceme sa posilniť. Potrebujeme krajného obrancu, stredového hráča či útočníka. Verím, že prídu nejakí noví hráči a čím skôr sa to utrasie, lebo prestávka je krátka a o mesiac nás už čaká prvý majstrovský zápas,“ skonštatoval Šoltis, ktorého zverenci už dnes o 15. hodine nastúpia na druhý prípravný súboj proti úradujúcemu maďarskému šampiónovi Ferencvárosu Budapešť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *