Adventné kolá FL v znamení pomoci

Futbal nie je iba najpopulárnejšou hrou na svete, futbal aj spája a pomáha. Nie každý však môže bezstarostne sledovať futbalistov, tešiť sa z ich gólov a smútiť, keď sa nedarí. Niektorí ľudia majú úplne iné starosti. Každý z nás určite má takýchto ľudí vo svojom okolí. Práve im by sme chceli v posledných dvoch tohtoročných kolách Fortuna ligy pomôcť,“ povedal prezident Únie ligových klubov (ÚLK) Ivan Kozák.

Pokračovanie úspešného projektu

Kluby Fortuna ligy už pred rokom spojili sily a výsledkom bol projekt Mikulášske kolo. Mužstvá a fanúšikovia pomohli nemocniciam, neziskovým organizáciám vo svojich regiónoch či deťom bojujúcim so zákernými chorobami. Spoločne sa im podarilo vyzbierať viac ako 6000 eur. Naša liga v spolupráci s partnermi pokračuje v úspešne naštartovanej tradícii aj tento rok. Dve decembrové Adventné kolá preto budú špeciálne. Adventné kolá sú o spoločenskej zodpovednosti klubov Fortuna ligy. Naše kluby už teraz robia vo svojich regiónoch neoceniteľnú službu, keďže v každom z nich trénuje denno-denne viac ako 300 detí, čo predstavuje viac ako 3600 športujúcich detí po celom Slovensku. My však cítime, že v našich silách je viac. Futbalisti, a športovci všeobecne, majú jedinečnú schopnosť rozdávať pozitívne emócie a nemusí to byť len na ihrisku. Chceme ukázať, že sme dôležitou súčasťou jednotlivých regiónov, kde sa hrá naša liga. Vnímame problémy okolo nás a v rámci našich možností chceme pomôcť pri ich riešení. Preto sme v priebehu jesene pracovali na založení Nadácie ÚLK, ktorá bude všetky takéto projekty zastrešovať. Začíname teraz Adventnými kolami, no ako sme už na začiatku tejto sezóny deklarovali, týmto aktivitám sa budeme venovať nielen v predvianočnom období, ale počas celej sezóny ,“ dopĺňa Ivan Kozák.

Symbolom sú medovníčky

Vlani bola symbolom Mikulášskeho kola červená čiapka. Symbolom tohtoročných Adventných kôl sa stali medovníčky. Tie už dostali do rúk všetky kluby Fortuna ligy. Hráči ich vyzdobia a za dobrovoľný príspevok predajú. Každé jedno euro pôjde ľuďom či organizáciám, ktoré si futbalisti v danom regióne sami vyberú. Medovníčky sa však budú predávať aj na štadiónoch v spomínaných dvoch decembrových kolách. Každý fanúšik tak za symbolickú sumu môže prispieť na dobrú vec. „Naša liga a kluby takýmto spôsobom môžu podporiť konkrétny projekt v regióne. Nezáleží na tom, či to bude jednotlivec, nemocničné oddelenie alebo sociálne zariadenie. Naším cieľom je, aby fanúšikovia vnímali širší spoločenský rozmer futbalu. Ten nie je totiž len športovým, ale už aj celospoločenským fenoménom na celom svete a inak by to nemalo byť ani u nás,“ vyhlásil výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

Adventné kolá Fortuna ligy:

18. kolo:

3.12.2016 o 17:00: Prešov – Myjava, Žilina – Trenčín, Senica – Dunajská Streda, Zlaté Moravce – Podbrezová; 4.12.2016 o 15:20: Slovan Bratislava – Trnava; o 17:30: Michalovce – Ružomberok

19. kolo:

10.12.2016 o 17:00: Podbrezová – Prešov, Dunajská Streda – Zlaté Moravce, Ružomberok – Senica, Myjava – Slovan Bratislava; 11.12.2016 o 15:20: Žilina – Michalovce; o 17:30: Trnava – Trenčín

Zdroj: fortunaliga.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *