Ženy v príprave porazili poľský Nowy Sacz

O svojom víťazstve rozhodli už do prestávky, kedy strelili oba góly, o ktoré sa postarali Simona Lukčíková a Andrea Komáriková.

Futbalistky michalovského MFK Zemplín sa usilovne pripravujú na nový súťažný ročník, v ktorom premiérovo budú pôsobiť medzi slovenskou elitou. V piatok 12. augusta odohrali na domácej pôde medzištátny prípravny zápas so súperom spoza našich severných hraníc. Na umelej tráve privítali žlto-modré účastníka druhej poľskej ligy Starówku Nowy Sacz, v ktorom triumfovali 2:0, keď o svojom víťazstve rozhodli už do prestávky.

Michalovčanky mali dobrý vstup do zápasu a už v 4. minúte priamo z rohu pekne trafila Lukčíková. V prvom dejstve mali jasnú prevahu a vypracovali aj viaceré ďalšie dobré šance na skórovanie. V 35. minúte sa im jednu podarilo pretaviť do gólu, keď po peknom úniku Baníkovej po krídle a následnom centri poslala do siete loptu skúsená Komáriková – 2:0. Po zmene strán a prestriedaní v domácom celku mali viac z hry hosťujúce hráčky, ale po šanciach na jednej a druhej strane sa už skóre nezmenilo.

MFK Zemplín Michalovce – KS Starówka Nowy Sacz 2:0 (2:0)

Góly: 4. Lukčíková, 35. Komáriková

MFK ZEMPLÍN: Gavurová – Bereščíková, Kondašová, R. Oláhová, Bačová, Korfantová, Jeleneková, Lukčíková, Komáriková, Z. Baníková, Šimková (striedali: Bolnová, Strellová, Bocanová, Bobaľová)

Ďalší prípravný zápas odohrajú michalovské futbalistky na ihrisku v Lastomíre v sobotu 20. augusta o 12. hodine proti hráčkam z Popradu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *