Bude Kunca opäť senickým katom?

V minulej sezóne strelil Záhorákom dva góly, teraz si trúfa skórovať znova.

Už len dve mužstvá Fortuna ligy v tejto sezóne čakajú na prvý bodový zisk. Sú nimi Senica a Zlaté Moravce-Vráble, teda najbližší súperi Michalovčanov. Dnes večer sa žlto-modrí predstavia v ďalekej Senici, ktorej svieti nula nielen v kolónke bodov, ale dokonca aj strelených gólov. Tím z metropoly Zemplína naopak ešte neprehral a s imperatívom bodovať vycestoval včera dopoludnia aj na Záhorie.

Psychická výhoda

Seničania, ktorí už po prvom zápase nečakane menili trénera, keď Aleša Čvančaru (dočasne) nahradil Miroslav Mentel, neokúsili chuť víťazstva už poriadne dlho – od novembra minulého roka! Napriek tomuto faktu ich ofenzívny ťahúň MFK Zemplín Dominik Kunca v žiadnom prípade nepodceňuje. „Majú dobré mužstvo a snažia sa hrať futbal. To, že zatiaľ ešte nestrelili gól, môže byť trochu skresľujúce, lebo hrali proti Slovanu Bratislava a Trenčínu, čo sú silní súperi. Po psychickej stránke môžeme byť na tom lepšie, keďže sme ešte neprehrali. Sme dobre a víťazne naladení. Oni možno budú mať v hlavách to, že ešte nebodovali a neskórovali,“ povedal odchovanec žlto-modrých, ktorý v minulej sezóne strelil Záhorákom dva góly, jeden z nich u súpera. „Darilo sa mi proti nim, preto dúfam, že aj teraz strelím nejaký gól a mužstvu pomôžem k dobrému výsledku.“

Bez jednej opory

A aká taktika by podľa rodáka zo Strážskeho na senického protivníka mohla platiť? „Musíme hrať kompaktne. Domáci hrajú útočný technický futbal, ktorý by nám mohol vyhovovať. Treba hrať tak, ako doteraz, teda pozorne vzadu a vyrážať do rýchlych protiútokov. Ak trénerove pokyny dodržíme, môžeme pomýšľať na bodový zisk,“ uviedol Dominik Kunca. V michalovskej výprave, ktorá si včera popoludní ešte zatrénovala v Starej Turej, chýba stopér Vernon De Marco Morlacchi, ktorý je od začiatku týždňa na skúške v Levante. V stredu si dres účastníka druhej najvyššej španielskej súťaže obliekol v prípravnom zápase s Murciou (1:0) a s veľkou pravdepodobnosťou na Pyrenejskom polostrove aj zostane. Trénerovi Antonovi Šoltisovi aj v Senici bude chýbať Ghančan Emmanuel Mensah, ktorého prestup z Frýdku-Místku stále nie je dotiahnutý.

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *