Ženský tím s prvoligovou miestenkou!

Na záver triumfovali v Prešove rozdielom triedy, kvalifikačný zápas o postup nakoniec hrať nebudú.

Futbalistky michalovského MFK Zemplín sa tešia z postupu do prvej ligy! Hoci svoje prvenstvo v druhej lige Východ spečatili už pred niekoľkými týždňami, do uplynulého piatku stále nemali istotu miestenky v najvyššej súťaži. Pôvodne mali Zemplínčanky odohrať ešte kvalifikačné stretnutie víťazovi súboja Západ A – Západ B (Šaľa – Trenčín), ale keďže tím FC Baník HN Prievidza & Handlová oznámil, že do nasledujúceho prvoligového ročníka sa neprihlási, žlto-modré baráž hrať nebudú a zahrajú si medzi slovenskou elitou.

Zverenky kormidelníka Miroslava Kučeru sa s druholigovou súťažou rozlúčili víťazstvom rozdielom triedy na prešovskom trávniku, kde nad miestnym Tatranom triumfovali 3:0. Michalovčanky urobili so Šarišankami rýchly proces a o svojom víťazstve rozhodli už v prvej polovici úvodného dejstva, počas ktorého trikrát trafili do čierneho, keď sa postupne presadili Vanesa Brezová, Emília Stredná a Simona Lukčíková.

1. FC Tatran Prešov – MFK Zemplín Michalovce 0:3 (0:3)

Góly: 1. Brezová, 20. E. Stredná, 24. Lukčíková (11 m)

MFK ZEMPLÍN: Žiaková – Strellová (46. Slivovská), Z. Baníková, E. Stredná, Komáriková (46. Oláhová), Kondašová, Jeleneková (80. Bocanová), Brezová (80. Pustaiová), Korfantová (58. Bereščíková), Lukčíková, Koflanovičová

Zvyšné výsledky 20. kola a konečnú tabuľku II. ligy žien Východ nájdete TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *