Ženský tím s ďalšou jednoznačnou výhrou

Doma si Michalovčanky opäť schuti zastrieľali, prešovskému Tatranu pripravili osemgólový debakel.

Pevným krokom za postupovým cieľom kráčajú druholigové futbalistky MFK Zemplín Michalovce, ktoré v sobotu popoludní na domovskom ihrisku v Lastomíre dosiahli už jedenáste víťazstvo v rade. V súboji 15. kola druhej ligy Východ nedali na vlastnej pôde žiadnu šancu Prešovu, ktorý zdolali jednoznačne 8:0 (2:0). Svoj náskok na čele tabuľky zvýšili už na dvanásť bodov, pretože druhá Spišská Nová Ves iba remizovala na trávniku Popradu.

Zemplínčanky síce strelili Šarišankám gól už v 10. minúte zásluhou Baníkovej, potom sa však dlho skóre nemenilo. Až v úplnom závere prvého dejstva pridala upokojujúci druhý gól žlto-modrých opäť Baníková. Po zmene strán sa však už naplno prejavila kvalita michalovského tímu, ktoré zaťažili konto súpera ďalšími šiestimi presnými zásahmi. Štyrmi gólmi sa zaskvela najlepšia strelkyňa družstva i celej súťaže Baníková, hetrik zaznamenala Vanesa Brezová. Raz sa do streleckej listiny zapísala aj Emília Stredná.

MFK Zemplín Michalovce – 1. FC Tatran Prešov 8:0 (2:0)

Góly: 10., 45., 50. a 73. Z. Baníková, 66., 85. a 86. Brezová, 78. E. Stredná

MFK ZEMPLÍN: Žiaková – Strellová (63. Bereščíková), Z. Baníková, P. Bačová (63. Porteľová), E. Stredná, Komáriková, Kondašová (79. Bocanová), Jeleneková, Oláhová, Brezová (87. Pustaiová), Koflanovičová (82. Slivovská)

Zvyšné výsledky 15. kola a aktuálnu tabuľku II. ligy žien Východ nájdete TU.

Najbližší program MFK Zemplín:

Sobota 30. apríla o 15.00 hod.: Michalovce – Humenné (16. kolo)

Sobota 14. mája o 15.00 hod.: Poprad – Michalovce (17. kolo)

Sobota 21. mája o 15.00 hod.: Michalovce – Lučenec (18. kolo)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *