Na sústredení proti súperom z troch krajín

Žlto-modrí budú mať dočinenia s mužstvami s rôznymi hernými štýlmi. Ktorí protivníci ich preveria na Pyrenejskom polostrove?

FC Lokomotiv Tbilisi (Gruzínsko)
Štvrtok 11. februára o 15.00 hod.

Klub bol založený v roku 1936 a svoje domáce zápasy hráva na Štadióne Mikheila Meshka, ktorý má kapacitu 27 223 miest na sedenie. Lokomotiv je účastníkom najvyššej gruzínskej súťaže, ktorá nesie názov Umaglesi liga a po jeseni figuruje v 16-člennej tabuľke na 12. priečke so ziskom 14 bodov. Mužstvo vedie španielsky tréner Gerard Zaragoza a zaujímavé je, že v jesennom kádri boli výlučne iba hráči gruzínskej národnosti bez jediného legionára. Je trojnásobným víťazom národného pohára (2000, 2002, 2005), vďaka čomu bol klub účastníkom predkôl Pohára UEFA (predchodca Európskej ligy).

FC Dacia Kišiňov (Moldavsko)
Sobota 13. februára o 14.00 hod.

Klub vznikol len nedávno, v roku 1999. Jeho domovským stánkom je Štadión Dacia s kapacitou 8550 miest, z nich je 3300 na sedenie. Dacia pôsobí v najvyššej moldavskej súťaži (Divizia Nationala), v ktorej je momentálne spomedzi desiatich tímov na 2. mieste so ziskom 37 bodov (len o skóre za vedúcim Šerifom Tiraspoľ). Trénerom vicemajstrovského celku je Oleg Bejenari, v kádri má aj viacero legionárov (štyroch Ukrajincov, dvoch Togčanov a jedného Čiernohorca). V sezóne 2010/11 sa Kišiňovčania stali šampiónmi Moldavska, vtedy vyhrali aj domáci superpohár. V lete mali dočinenia so Žilinou, ktorej v 2. predkole Európskej ligy podľahli v oboch zápasoch (1:2 doma a 2:4 v Žiline).

Valencia CF B (Španielsko)
Utorok 16. februára o 12.00 hod.

Rezervný tím účastníka Primera Division je známy aj ako Mestalla. Vznikol v roku 1944 a hráva na Štadióne Antonia Puchadesa, ktorý má kapacitu 4000 divákov a sídli v Paterne. Mužstvo hráva v tretej najvyššej španielskej súťaži – Segunda Division B – v tretej skupine. V 20-člennom pelotóne je aktuálne na 12. pozícii so ziskom 28 bodov. Trénuje ho Curro Torres, bývalý španielsky reprezentant a dlhoročný hráč Valencie. V kádri béčka CF figurujú aj viacerí legionári, Angličan, Senegalčan, Kolumbijčan, Francúz či Nigérijčan.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *