V jesennom šlágri výhra žlto-modrých

Michalovce sa v predstihu stali jesenným kráľom súťaže, na čele majú opäť osembodový náskok.

Skvelý výsledok sa podarilo v sobotu zaknihovať futbalistom MFK Zemplín Michalovce, ktorí v šlágri nielen 17. kola DOXXbet ligy skupiny Východ, ale aj celej jesene, zvíťazili na ihrisku druhého Zvolena 1:0 (0:0) a odskočili mu v tabuľke už na rozdiel ôsmich bodov. O výhre michalovského celku rozhodol tesne pred uplynutím hodiny hry útočník Dominik Kunca, pre ktorého to bol štvrtý presný zásah v tejto sezóne.

Duel o jednom góle

Pred návštevou kola (tisíc divákov) sa pod Pustým hradom hral vyrovnaný futbal, hra sa odvíjala zväčša medzi šestnástkami. „Bol to veľmi ťažký zápas, bojovný a dôrazný. Právom je Zvolen na druhej priečke tabuľky, prehrať jeho obranné bloky bolo nesmierne náročné. A bolo to aj o jednom góle, ten, kto spraví jednu chybu, tak pravdepodobne súboj prehrá, lebo šancí na oboch stranách bolo málo, ak nejaké aj boli, tak len také náznaky. Nakoniec sa ten jediný gól podarilo streliť práve nám, dali sme ho po krásnej akcii, keď sa po centri z pravej strany hlavou presadil Kunca. Sme veľmi spokojní,“ povedal krátko po stretnutí tréner Zemplínčanov František Šturma. Jeho zverenci skórovali v početnej výhode, pretože v 54. minúte musel predčasne pod sprchy domáci stopér Jozef Menich, ktorý v priebehu necelých dvoch minút bol dvakrát potrestaný žltou kartou. „To vylúčenie určite zápas ovplyvnilo, vtedy nastala pre nás výhoda, veď ak hráte proti tak kvalitnému tímu o jedného hráča navyše, tak je to vidieť,“ hovoril F. Šturma.

Veľmi cenné body

Žlto-modrí v dvojzápase so zvolenskou Lokomotívou neinkasovali ani raz, čo je výborná vizitka. Doma s ňou remizovali 0:0, na jej pôde vyhrali 1:0. „Naša defenzíva, na ktorej od leta poctivo pracujeme, sa ukázala ako veľmi pevná, čo ma pochopiteľne teší. Inkasovať iba deväť gólov od začiatku ročníka, tak to je skvelá bilancia,“ spokojne sa vyjadroval český kormidelník, podľa ktorého bol duel vo Zvolene odlišný ako ten, čo sa odohral v Michalovciach. „Súper síce opäť vychádzal z obranného bloku, ale snažil sa hrať oveľa viac aj dopredu. Nebol to z jeho strany až taký defenzívny výkon, čo pre nás bolo dobré.“ Keďže je už viac-menej isté, že MFK Zemplín aj MFK Lokomotíva postúpia do prvej šestky, Michalovčania si body získané s týmto súperom prenesú aj do nadstavby. „Veľmi si ich vážime a sme radi, že to takto dopadlo. Pred zápasom som videl na chlapcoch, že majú veľkú chuť Zvolenčanov zdolať, ale na druhej strane boli aj trošku nervózni a išli k súperovi s malou dušičkou. Napokon to zvládli, verím, že vyjde nám aj posledný zápas v roku doma s Trebišovom a so svojimi fanúšikmi sa rozlúčime víťazstvom,“ uzavrel F. Šturma. 

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *