Herne a gólovo sa chytili na Michalovciach

Rekordne rýchle góly prebrali Novovešťanov, v 19. minúte vyhrávali nad michalovskou rezervou o štyri góly.

Počas posledného prázdninového predĺženého víkendu žila metropola Spiša podujatím Dni mesta a ďalšími sprievodnými akciami. Tie lákali viac  ako treťoligový futbal. Dvestopäťdesiat divákov bolo menšie sklamanie. Tí, ktorí prišli o pár minút neskôr, nevideli prvé dva góly.

Rýchly úvod

Dobre hrajú, ale nevyhrávajú. Buď inkasujú góly veľmi rýchlo, resp. v posledných sekundách. Toto sa hovorilo o futbalistoch Spišskej Novej Vsi po nie veľmi vydarenom vstupe do novej sezóny 2014/2015. Futbalové prekliate sa skončilo v poslednú augustovú sobotu. Po 240 sekundách viedla Spišská rozdielom dvoch gólov, po štvrťhodine hry už to bolo o tri góly. Gólostroj domácich sa zastavil až na čísle šesť a rovnaký počet bol aj domácich zahodených tutoviek. „Rozhodol úvod, veď vyhrávať v pätnástej minúte o tri góly je oveľa lepšie. Najdôležitejšie bolo pripraviť toto mužstvo na zápas. Po záverečnom hvizde nám spadol poriadne veľký kameň zo srdca. Tomuto výsledku a výkonu sa tešíme všetci, ale dôležitejšie je to potvrdiť v nasledujúcich majstrovských zápasoch,“  zdôraznil tréner FK Spišská Nová Ves Branislav Ondáš.

Inkasovali veľa

Michalovčania chceli stihnúť večerný majstrák A mužstva, a tak sa stretnutie posunulo o hodinku skôr. Aj na ihrisku to vyzeralo, ako keby hostia chceli čo najskôr stretnutie odohrať a čím skôr vycestovať domov. Prepadli v záložnej formácii a v obrane mali deň otvorených dverí. Len vďaka nepresnej koncovke Novovešťanov sa nezrodil dvojciferný výsledok. „Pred zápasom sme obaja boli na tom rovnako. Aj my sme ťahali sériou majstrákov bez víťazstva. To isté platilo o Spišiakoch. Domáci hrali agresívnejšie a my sme nedostupovali hráčov v strede poľa. Tadiaľ išlo všetko. V strede sme mali poriadnu dieru a z toho dôvodu sme inkasovali góly. Je pravda, že dva rýchle góly nás zlomili, no ešte viac prebudili domácich. Škoda tých ďalších zbytočných, lebo výsledok mohol byť inakší,“ povedal po stretnutí hráč Michaloviec B Michal Lechman.

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *