Veria, že plné tribúny chlapcov vybičujú

Domáci sa tešia na súboje s Barcelonou i Realom Madrid, veľkokluby chcú potrápiť.

Na futbalových fanúšikov nielen z Michaloviec, ale aj blízkeho i širšieho okolia čaká počas tohto týždňa bonbónik v podobe medzinárodného dorasteneckého turnaja Michalovce Cup 2014, ktorý prinesie aj prestížne El Clasico, teda súboj Barcelony s Realom Madrid. Práve týchto dvoch súperov budú mať v skupine hráči domáceho MFK Zemplín, ktorí tak budú mať dočinenia s rovesníkmi patriacimi medzi svetovú špičku.

Cítiť aj nervozitu

Na turnaji budú štartovať hráči narodení v roku 1998 (kategória U17), zaujímavé je, že barcelonský výber, ktorý je už odvčera v Michalovciach, je aktuálnym víťazom mládežníckej Ligy majstrov. A Katalánci dokonca triumfovali nad súpermi o dva roky staršími! Zemplínskych mládežníkov povedú na turnaji Albert Rusnák spoločne s Tomášom Kozárom. Bolo v uplynulých dňoch v kabíne cítiť, že sa blíži veľký futbalový sviatok? „Jasné, na chlapcoch bolo trošku aj badať nervozitu, preto sme sa snažili s nimi aj srandovať a ešte viac na zápasy so špičkovými tímami nabudiť,“ povedal T. Kozár, ktorý so svojim trénerským kolegom ani nijako zvlášť chlapcov nepripravoval nato, že budú hrať pred plnými tribúnami. „Oni vedia, že príde veľa ľudí. Som presvedčený, že to ich vybičuje k čo najlepším výkonom,“ dodal.

Na súperov niečo vymyslia

Na rozdiel od svojich súperov v skupine už Michalovčania odštartovali novú sezónu, avšak úvod sa im nevydaril. Najprv doma podľahli Nitre 2:3 (hoci viedli 2:0), následne hladko prehrali aj v Trnave 0:4. „Neúspešný štart možno pripísať aj turnaju, chlapci už v hlavách mali zápasy proti Barcelone i Realu. Sú ešte mladí, dospievajú, vyvíjajú sa. Dúfam, že sa na turnaji konečne dočkáme aj prvého víťazstva v tejto sezóne,“ skonštatoval T. Kozár. MFK Zemplín bude mať dočinenia so svetovou mládežníckou špičkou. „Španieli sú niekde inde, najväčší rozdiel je v práci s loptou. Chceme odohrať zápasy so cťou, pokúsime sa na svojich súperov niečo vymyslieť, aby sme dosiahli čo najlepšie výsledky,“ uzavrel michalovský lodivod.

Systém turnaja

Šesť družstiev bolo rozdelených do dvoch skupín (v prvej sú Michalovce, FC Barcelona a Real Madrid, v druhej Valencia, Legia Varšava a Dukla Praha), v ktorých medzi sebou odohrajú súboje každý s každým. Na základe umiestnenia odohrajú v posledný deň turnaja zápasy o konečné umiestnenie (prvé tímy postúpia do finále, druhé zohrajú duel o bronz, tretie o piate miesto). Na záverečnom ukončení turnaja nebude chýbať ani vyhlasovanie najlepších jednotlivcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *