El Clásico vygradovalo v druhom polčase

Barcelona mala našliapnuté k víťazstvu, Real Madrid však dvojgólové manko zmazal.

V prvom tohtosezónnom El Clásicu sme víťaza nespoznali. Ťahák celého piateho ročníka medzinárodného dorasteneckého turnaja Michalovce Cup, v ktorom si sily zmerali dvaja španielski giganti Real Madrid a FC Barcelona, priniesol výborné futbalové predstavenie a zaslúženú remízu 2:2 (0:1). Po menej záživnom prvom polčase prestížny súboj nabral na obrátkach po zmene strán, kedy sa roztrhlo vrece s gólmi a „zobudili“ sa aj fanúšikovia, ktorých na štadión zavítalo vyše štyri tisíc.

Gólová vzpruha

Katalánci mali svojho rivala z hlavného mesta Španielska na lopate, pretože v druhom polčase viedli dvojgólovým rozdielom a opraty zápasu držali pevne v rukách. „Pusinky“ sa však nevzdali a využili krátke poľavenie Barcelony na vyrovnanie, keď skórovali dvakrát v priebehu dvoch minút. „Vzpružil nás kontaktný gól, po ktorom sme išli tvrdo za výsledkom, chceli sme vyrovnať, a to sa nám aj podarilo,“ povedal tréner Madridčanov Tristan David Celador, ktorého doplnil jeho barcelonský náprotivok Francisco Javier García Pimienta: „V zápasoch s Realom môžete hrať aj vyše päťdesiat minút dobre, ale stačí chvíľka nepozornosti a súper dokáže vyrovnať. Takto to už býva.“


Spokojní obaja

Fanúšikovia, ktorí v stredu zavítali na michalovský štadión, určite neoľutovali, pretože El Clásico prinieslo výborný futbal. Predovšetkým v druhom polčase sa bolo načo pozerať. „Pre nás je veľmi dôležité hrať takéto stretnutia na takej úrovni a proti takému súperovi. A ešte dokonca v takej výbornej atmosfére. Mali sme veľmi dobré referencie o turnaji a tie sa aj potvrdili. Sme spokojní s tým, ako prebehli naše úvodné dva súboje,“ hovoril Pimienta. Ani trénera „bieleho baletu“ veľmi nemrzelo, že jeho zverenci v prestížnom dueli nevyhrali. „Na výsledku veľmi nezáležalo, hoci každý je radšej, keď sa vyhrá. Prišli sme do Michaloviec druhýkrát po sebe, začo organizátorom ďakujeme, lebo turnaj má vysokú úroveň. Už teraz s ním môžeme vyjadriť spokojnosť,“ doplnil Celador.

Musia ešte veľa drieť

Zaujímavé je, že títo dvaja rivali sa v domácej súťaži nestretávajú, keďže hrávajú v odlišných skupinách, preto sú ich súboje zriedkavejšie. „V tomto roku sme proti sebe nastúpili vôbec prvýkrát. Keď chodíme na turnaje, tak niekedy sa stretneme aj štyrikrát za rok, inokedy ani raz,“ tvrdili obaja lodivodi. Michalovčania mohli vidieť na vlastné oči budúce hviezdy svetového futbalu, viacerí chlapci na oboch stranách ukázali, že z nich rastú veľkí futbalisti. „Teraz je ešte predčasné hovoriť o konkrétnych menách tých chlapcov, ktorí by sa v budúcnosti mohli prebojovať do A-mužstva. Ešte ich čaká zopár rokov cesty k svojmu cieľu, počas nej sa môže prihodiť čokoľvek. Väčšina z týchto hráčov sa však určite stanú profesionálnymi futbalistami, už teraz sú z nich veľmi dobrí hráči,“ zhodne dodali Pimienta a Celador. 

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *