El Clásico skončilo spravodlivou remízou

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA. Barcelona viedla nad madridským Realom už dvojgólovým rozdielom, napokon si však veľkí rivali body podelili.

Prestížne El Clásico, teda duel medzi dvoma španielskymi veľkoklubmi Realom Madrid a FC Barcelona, ktorý bol ťahákom celého 5. ročníka Michalovce Cupu, sa skončil remízou 2:2 (0:1). Vo výbornej atmosfére hraný súboj mali Katalánci výborne rozohraní, viedli 2:0, ale „biely balet“ sa nepoložil a vybojoval aspoň remízu.

Barcelončania mali veľké držanie lopty, hrali kombinačne a dlho boli lepším celkom. Vyše polhodinu si však ani jedno z družstiev nedokázalo vypracovať gólovú šancu, až prišla 32. minúta. Vtedy zahral kapitán „blaugranas“ Charles Alena rohový kop, na ktorý si najvyššie vyskočil Javier Ruiz a hlavou otvoril skóre – 0:1. „Barca“ bola pri chuti a navrch mala aj v úvode druhého polčasu. Svoju prevahu korunovala druhým gólom, ktorý zaznamenal Charles Alena. Potom však „pusinky“ dokázali v priebehu dvoch minút skóre vyrovnať – v 56. minúte tvrdo vystrelil Gregorio López Teruel, brankár Nicolas Campuzano jeho pokus iba vyrazil pred dobiehajúceho Chaviera Brea Bernabéa, ktorý pohotovo znížil a následne potrestal ďalšiu nedôslednosť barcelonskej defenzívy striedajúci Daniel Gomez Alcón – 2:2. Súboj gradoval, ožili aj tribúny, oba tímy chceli streliť víťazný gól, ale skórovať sa im už nepodarilo, tak sa prvé tohtosezónne El Clásico skončilo deľbou bodov.

Real Madrid CF – FC Barcelona 2:2 (0:1), na strely zo značky PK 3:3

Góly: 56. Brea Bernabé, 58. Alcón – 32. Ruiz, 46. Alena

ŽK: 53. Martin (Real)

Rozhodoval: Chmura – 4 160 divákov

REAL: Jaen – Hakimi, Martin, Carrera, Cedevilla – Brea Bernabé (59. Mendoza), Rodriguez Arnaiz, López Teruel, Martin Alcantara (59. Hernandez Cruz) – Llario (52. Barea Florez, 80+. Malnado Nogueras), Saddiki (52. Alcón)

FC: Campuzano – Morer, Brandrariz, Rodriguez, Cucurella – C. Perez, O. Busquets, Alena, Tajti (54. Fati), Jang (54. Blanco) – Ruiz