V. Petržela mieri na lavičku FC Graffin Vlašim

Známy český kormidelník bol od ukončenia pôsobenia v MFK Zemplín bez angažmánu, teraz zasadne na lavičku českého druholigistu.

Český tréner Vlastimil Petržela bude koučom futbalistov druholigového klubu FC Graffin Vlašim. Šesťdesiatročný kormidelník v minulosti viedol Zenit v 5-miliónovom Petrohrade, teraz prichádza do 10-tisícového mestečka. Rodák z Prostějova medzičasom pôsobil v Olomouci, Netfči Baku, Žižkove a Michalovciach, kde skončil v apríli minulého roku

„Dohodneme sa. Som už rok a pol bez trénovania a chýba mi to. Láka ma robiť s ľuďmi, ktorí sedia vo vedení,“ cituje Petrželu portál isport.blesk.cz. „V tejto chvíli to nebudem komentovať,“ povedal športový riaditeľ Miloslav Brožek o možnom angažovaní Petrželu ako nástupcu odvolaného Michala Horňáka. 

Vlašim po jesennej časti druhej najvyššej českej futbalovej súťaže 2013/2014 figuruje na 13. mieste v tabuľke len o jeden bod nad čiarou zostupu. „Jednoznačne záchrana,“ vytýčil hlavný cieľ Vlastimil Petržela, ktorý v minulosti trénoval aj v Slavii Praha, Liberci, Sparte Praha, Bohemians Praha a Mladej Boleslavi. 

Zdroj: SITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *