Zastaviť lídra, aby sa zo súťaže nevytratilo napätie

Michalovských futbalistov čaká zápas jesene, doma privíta prvú Podbrezovú. Podľa trénera Jozefa Bubenka je mužstvo schopné tohto súpera zdolať.

Michalovský futbalový štadión bude zajtra od 17.30 hod. dejiskom šlágra nielen 17. kola, ale aj celej jesennej časti druholigovej súťaže. Domáci MFK Zemplín, druhé mužstvo tabuľky, privíta lídra z Podbrezovej, ktorá má pred zverencami kormidelníka Jozefa Bubenka päťbodový náskok.

Nepúšťať ich do štandardiek

K Laborcu pricestuje zdatný súper, ktorý má vo svojom kádri rad kvalitných futbalistov (Greško, Hanák, Vaščák, Pančíkovci, Tubonemi). ŽP Šport sa v poslednom období darí, trpkosť prehry neokúsil už v dvanástich dueloch v rade. „Série sú nato, aby sa prerušili a ja verím, že doma sme schopní Podbrezovú zdolať,“ povedal na úvod debaty J. Bubenko, ktorý na otázku, či tento súboj vníma ako zápas jesene, odvetil: „Svojim spôsobom aj áno, a to nielen pre nás, ale aj pre zvyšné tímy, pretože pokiaľ by sme lídra nezastavili, tak pred nami aj ďalšími mužstvami by sa ten rozdiel zväčšil a zo súťaže by sa vytratilo napätie.“ Veľká sila Železiarov je v štandardných situáciách. „Preto sa musíme vyvarovať zbytočných faulov a presadiť sa svojou hrou a zbraňami, ktorými sme sa presadzovali aj v predošlých domácich zápasoch,“ hovoril J. Bubenko.

Karty sa miešajú stále

Zemplínčanov pribrzdil pred týždňom v derby prešovský Tatran, ktorý im preťal sedemzápasovú sériu bez prehry. V uplynulých dňoch im na pohode nepridali ani zranenia viacerých hráčov základnej zostavy (Gallo, Hamuľak, Perez). „Všetko zlé je na niečo dobré, ak sú problémy, tak mužstvo sa zvykne viac zomknúť. Vtedy si musia byť hráči vedomí aj väčšej zodpovednosti,“ tvrdil 62-ročný kouč. Michalovce sú v pozícii, že si nemôžu dovoliť žiadne zaváhanie, inak by sa im vidina prvého miesta poriadne vzdialila. A to môže mužstvo psychicky nalomiť. „Verím, že máme dosť skúsených hráčov nato, aby to zvládli. Niekedy jeden gól dokáže úplne zmeniť psychológiu zápasu, karty sa miešajú počas celého duelu a aj tá psychika mužstva sa mení.“ MFK Zemplín nebodoval s celkom z Horehronia v posledných štyroch majstrovských súbojoch, podarí sa mu túto nepriaznivú sériu zlomiť? „Mňa série nezaujímajú, už predtým som počul o rôznych sériách a dokázali sme ich prerušiť. Som presvedčený, že takto to bude aj s Podbrezovou.“

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *