Pohárovú súťaž neberú na ľahkú váhu

MFK Zemplín sa dnes predstaví v Námestove, kde odohrá duel 1. kola Slovnaft cupu. Jediným cieľom je postup.

Na druholigových futbalistov Michaloviec čaká v týchto dňoch rušnejší program ako inokedy. V priebehu jedného týždňa totiž odohrajú hneď tri súťažné zápasy, okrem dvoch ligových aj jeden pohárový. Žreb určil Zemplínčanom za súpera v úvodnom kole Slovnaft Cupu súpera z treťoligovej súťaže – MŠK Námestovo. Zápas je na programe dnes o 17. hodine na ihrisku Oravčanov, jeho víťaz postupuje do druhého kola. Ak sa v riadnom hracom čase nerozhodne, na rad príde penaltový rozstrel.

Ako ligový zápas

A práve na jedenástkovú lotériu doplatili v uplynulej sezóne Michalovčania, ktorí ešte pod vedením trénera Alberta Rusnáka na pôde vtedy treťoligového Lučenca nenaplnili papierové predpoklady a prehrali na penalty (po 90. minútach bolo 0:0). MFK Zemplín vtedy vycestoval do Novohradu s druhou garnitúrou, a to sa mu stalo osudným. Teraz pohár nepodceňujú. „Berieme ho s úplnou vážnosťou a ako normálny ligový zápas. Do Námestova ideme v plnej sile, našim jediným cieľom je postup,“ uviedol kormidelník aktuálne tretieho tímu druhej ligy Jozef Bubenko.

Hráči sú pripravení

Podľa slov tohto ostrieľaného lodivoda, ktorý už má na svojom konte dva triumfy v Slovenskom pohári (v rokoch 2000 a 2001 s bratislavským Interom), je „anglický“ týždeň pre hráčov výhodou. „Pretože radšej hrajú zápasy ako trénujú. Absolvovali sme kvalitnú prípravu a som presvedčený, že hráči sú na náročný týždeň pripravení veľmi dobre,“ doplnil J. Bubenko. Toho určite potešila aj nedeľňajšia výhra rezervného mužstva v Haniske, kde výborné výkony podali Jenčo, Smrek či Gamkrelize, ktorý strelil jediný gól súboja. Negatívom bolo jedine zranenie stredopoliara Lukáša Jacka.

Začali prehrou

Kým hráči Michaloviec majú v druhej lige za sebou už tri zápasy, Námestovčania odštartovali boje v tretej lige skupine Východ iba počas uplynulého víkendu. V sobotu v premiére doma hostili Vranov nad Topľou, na ktorý nakoniec nestačili a podľahli mu 0:1, keď už v 13. minúte skóroval Peter Šamo. MFK Zemplín sa s MŠK nestretol ani raz, takže súper, ktorého vedie 57-ročný tréner Jaroslav Kališ, je preňho neznámou. Pri pohľade na jeho aktuálny káder si však môžeme všimnúť, že v ňom figurujú juraj Siman či Andrej Kmeť, ktorí majú skúsenosti aj s druhou najvyššou súťažou, či niekoľkí mladí hráči, ktorí vyrastali v Žiline, Banskej Bystrici či Ružomberku. 

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *