K výhre nad Poľskom prispel aj Jakub Grič

Slovenskí reprezentanti do 17 rokov zvíťazili nad poľskými susedmi 1:0, Michalovčan odohral celé stretnutie.

Slovenskí futbaloví reprezentanti v kategórii do 17 rokov vyhrali vo štvrtkovom zápase nad poľskými rovesníkmi 1:0 v rámci turnaja štyroch krajín v španielskej La Mange. Na kvalitne obsadenom podujatí tím vedený Ladislavom Peckom najprv prehral s nórskou „sedemnástkou“ 1:2 a potom remizoval s dánskym výberom do 17 rokov (1:1). Aj v poslednom súboji dostal v základnej zostave slovenského výberu príležitosť stredopoliar MFK Zemplín Michalovce Jakub Grič, ktorý opäť odohral celé stretnutie.

Slovensko „17“ – Poľsko „17“ 1:0 (0:0)

Gól: 71. Slaninka

SR „17“: Junas – Š. Kupec, Vavro (67. Vodecký), A. Varga, Kadlec (67. Vlček), Slaninka (73. Lády), GRIČ, F. Lesniak, Čmelík (41. Haraslín), Vestenický (41. Špalek), M. Lovás (80. Zázrivec)

Ladislav Pecko (tréner SR „17“): „Je to pre nás dôležité víťazstvo a je dobre že sa chlapci sami presvedčili, že sa dá na turnaji dosiahnuť víťazstvo aj po dvoch nevyhratých zápasoch. Stále máme veľké problémy s premieňaním šancí a aj dnes sme zápas mohli rozhodnúť už v 1. polčase. Musíme ich lepšie premieňať a celkovo strieľať viac gólov. Jednoznačne na tom musíme popracovať, pretože v súťažných zápasoch by sa nám to mohlo vypomstiť.“

Zdroj: SITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *