Bezgólová domáca remíza MFK Zemplín

Napriek celozápasovej prevahe Michalovčania ani raz neskórovali a tak sa zrodila remíza 0:0.

Druholigoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce zaknihovali v domácom stretnutí s nováčikom súťaže Šamorínom bezgólovú remízu.

Michalovčania sa od úvodu usadili na polovicu hostí. Paradoxne však Šamorínčania vyslali ako prví v zápase strelecký pokus, ale Pelegrínyho pokus putoval vysoko nad Jenčovu bránu. V 9. minúte vystrelil z ľavej strany tvrdo kapitán MFK Zemplín Jurčo, obrancovia loptu nepríjemne tečovali a gólman Pentek ju s námahou vyrazil. O tri minúty nato odcentroval Jurčo na hlavu Regáliho, ktorý však namieril nad bránu. Domáci mali veľký tlak a v 18. minúte sa dostával do šance Kovaľ, ale v dobrej pozícii dlho váhal so streľbou, až sa dostal z uhla. Po polhodine hry ten istý hráčvypálil z veľkej diaľky tesne vedľa. V 35. minúte zahral priamy kop Garel a tečovaná lopta skončila na bočnej sieti. Krátko nato Kovaľ z otočky namieril iba do brankára. V závere polčasu dali o sebe vedieť aj hostia, najprv Pelegríny strelou z prvej netrafil a následne spálil najväčšiu šancu svojho mužstva Kuba, ktorého po peknom prieniku Mezovského vychytal v čistej šanci Jenčo.


V 54. minúte vystrelil z obrovskej diaľky Kuba, ale namieril rovno do michalovského gólmana. Krátko po hodine hry Jurčo z uhla prudko vypálil vedľa šamorínskej svätyne. V 67. minúte si Ležaić zasekol domáceho obrancu, ale vystrelil do Jenča. Z následného protiútoku napriahol z 25 metrov Garel a jeho parádnu strelu končekmi prstov s veľkou námahou vytlačil Pentek na rohový kop. O chvíľu nato vyslali na hosťujúcu bránu strelecké pokusy Garel a Kovaľ, gólman FC ŠTK 1914 však bol pozorný. Rozhodnutie mohlo padnúť v 76. minúte, keď sa po Kovaľovom vysunutí dostal pred brankára striedajúci Hamuľak, ale v tutovke vystrelil iba do jeho nôh. V závere hostia kúskovali hru v 90. minúte sa dostal ešte k zakončeniu Perez, no jeho tečovanú strelu z hranice šestnástky chytil gólman Pentek.


MFK Zemplín Michalovce – FC ŠTK 1914 Šamorín 0:0

ŽK: 74. Zonzon – 11. Borbély, 88. A. Ceesay

Rozhodoval: Jaška – 1 380 divákov

MFK ZEMPLÍN: T. Jenčo – Perez, Vernon, Korijkov, T. Sedlák – Zonzon – Garel, Kovaľ, De Oliveira Torres (59. Immorlano), P. Jurčo (75. Gamkrelidze) – M. Regáli (59. M. Hamuľak)

FC ŠTK 1914: J. Pentek – Kopúň, M. Staško, A. Ceesay, Fulmek – Mezovský, B. Borbély (77. Kučera), Pelegríny, Marušin, Ležaić (90+. Čermák) – J. Kuba

 

Najbližší program MFK Zemplín:

Sobota 6. októbra o 14.30 hod.: Dubnica nad Váhom – Michalovce (12. kolo)

Sobota 13. októbra o 17.30 hod.: Michalovce – Ružiná (13. kolo)

Sobota 20. októbra o 14.00 hod.: Liptovský Mikuláš – Michalovce (14. kolo)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *