Druhý Michalovčan v Juventuse Turín!

Do tohto talianskeho veľkoklubu po Hromadovi odchádza aj ďalší hráč MFK Zemplín, stopér Atila Varga.

Len pred niekoľkými dňami prestúpil z MFK Zemplín do talianskeho veľkoklubu Jakub Hromada a teraz jeho kroky nasleduje aj ďalší michalovský hráč. Na ročné hosťovanie do jedného z najlepších klubov sveta odchádza 16-ročný stopér Atila Varga, ktorý už zarezáva s družstvom „starej dámy“. „O tohto talentovaného obrancu malo záujem viacero klubov, ale nakoniec sme našli spoločnú reč s Juventusom Turín, kam Varga odchádza na ročné hosťovanie s opciou na prestup. Sme veľmi radi, že ďalší futbalista z nášho klubu odchádza v krátkom časovom období do Juventusu, veď do takého špičkového klubu sa zo Slovenska neprestupuje každý deň,“ informoval nás koordinátor mládeže MFK Zemplín Michalovce Marek Zahorčák, podľa ktorého už Atila Varga niekoľko dní zarezáva v Taliansku. O odchode rodáka z dedinky Vojany neďaleko Michaloviec k „bianconeri“ sa šepkalo už niekoľko mesiacov, definitívne ho spečatili až v týchto dňoch. Predseda predstavenstva MFK Zemplín Igor Šoltinský na margo odchodu A. Vargu do Talianska poznamenal: „To, že v priebehu niekoľkých dní zamieril do Juventusu druhý futbalista z nášho klubu, je len potvrdením toho, že prestup Jakuba Hromadu nebola žiadna náhoda. Vargov odchod zároveň potvrdil, že v Michalovciach sa s mládežou pracuje veľmi dobre a chceme aj naďalej pokračovať vo výchove kvalitných hráčov, ktorí sa uplatnia nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Atila Varga by si mal dres turínskeho giganta obliecť už na blížiacom sa turnaji Michalovce cup.“

Atila Varga trénuje s Juventusom od 1. augusta, kedy družstvo zložené z hráčov narodených v roku 1996 odštartovalo letnú prípravu. „Moje prvé dojmy sú výborné, tréneri aj hráči sú veľmi dobrí, takisto aj kolektív. Momentálne sme na sústredení v Alpách, kde pobudneme do utorka. Vtedy totiž odchádzame na turnaj Michalovce cup,“ povedal nám na úvod A. Varga, rodák z obce Vojany neďaleko Michaloviec. Mladý stopér pochopiteľne o záujme talianskeho veľkoklubu vedel už niekoľko mesiacov, takže usilovne sa ešte doma učil Taliančinu. „Pomaly sa na mňa tento jazyk začína lepiť, na tréningoch sa stále naučím nejaké nové slovíčka. Bude to dobré,“ tvrdil tento futbalista, ktorý následne aj porovnal tréningy v Michalovciach a Juventuse: „V Taliansku sú tréningové jednotky intenzívnejšie a oveľa viac sú zamerané na techniku.“

ATILA VARGA

Narodený: 11. apríla 1996

Výška: 187 cm

Váha: 71 kg

Súčasný klub: Juventus Turín

Predchádzajúce kluby: MFK Veľké Kapušany, MFK Zemplín Michalovce (od 6. ročníka ZŠ)

Reprezentácia: SR 15, SR 16, SR 17

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *