Na Zemplín ho pritiahol Albert Rusnák

Milan Lalkovič sa stal novým asistentom pri „áčku“ MFK Zemplín a zároveň povedie aj rezervný tím.

Druholigový MFK Zemplín Michalovce vstúpi do nového súťažného ročníka na rozdiel od toho minulého s úplne novým trénerským triumvirátom. Kým vlani začínali sezónu Vlastimil Petržela, Marek Ondrík a Bogdan Stefanovič, (neskôr sa k nim pridal aj Ondrej Duda), teraz ho povedú Albert Rusnák, Milan Lalkovič a Peter Pillár.

Nad ponukou neváhal

Najnovšou tvárou v realizačnom tíme MFK Zemplín je Milan Lalkovič starší, otec známeho reprezentanta do 21 rokov a hráča londýnskej Chelsea, ktorý na poste asistenta trénera nahradil Ondreja Dudu. „Dostal som ponuku od Alberta Rusnáka a neváhal som ani minútu. Michalovský klub má zázemie a sú v ňom výborné podmienky na trénovanie. Navyše v A-mužstve je veľa mladých hráčov, s ktorými sa dá pracovať,“ povedal na margo príchodu na Zemplín Milan Lalkovič.

Nový asistent A. Rusnáka naposledy pôsobil v prešovskom Tatrane ako koordinátor mládeže. „Ešte predtým som viedol mládež v MFK Košice, odkiaľ som spolu so synom odišiel do Anglicka, kde som dva roky trénoval v akadémii Chelsea Londýn. V tom čase pôsobil v Manchestri City aj Albert Rusnák, Tam sme sa aj často stretávali a boli sme spolu,“ uviedol lodivod.

Povedie aj rezervu

Lalkovič zároveň aj prevzal kormidlo michalovského B-mužstva, ktoré v utorok podvečer odštartovalo prípravu na novú sezónu. „Máme už aj plán prípravných duelov, ten prvý odohráme už v nedeľu v Topoľanoch proti Veľkým Revištiam. O týždeň v piatok nás čaká turnaj v Maďarsku a následne v nedeľu zápas v Trebišove. Predstavíme sa aj na oslavách obce v Palíne a počas posledného júlového víkendu už odštartujeme nový súťažný ročník,“ informoval nás o priebehu krátkej letnej prípravy M. Lalkovič.

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *