Tréner SR 21 Ivan Galád favorizuje Rumunov

Dnes popoludní sa v priestoroch štadióna MFK Zemplín uskutočnila tlačová konferencia s trénerom Ivanom Galádom.

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov nastúpi v piatok 1. júna o 19.30 h v Michalovciach proti rovesníkom z Rumunska a v prípade víťazstva si posilní vyhliadky na obsadenie prinajhoršom 2. priečky, ktorá zaručuje účasť v baráži.
Zverenci trénera Ivana Galáda odohrajú v prebiehajúcom kvalifikačnom cykle ešte štyri zápasy v 9. skupine z toho dva doma, pričom na konte majú 9 bodov. Najbližšie čaká mladých Slovákov dvojzápas s rumunskou dvadsaťjednotkou (1. júna v Michalovciach a 5. júna v Bukurešti), ktorá po dvoch prehrách s vedúcim Francúzskom prakticky stratila šancu postúpiť na šampionát, oživiť ju môžu iba dve výhry nad Galádovcami.
Domáci si však robia rovnaký zálusk: „Musíme sa pokúsiť doma zvíťaziť. Keď sa nám to podarí, budeme hovoriť o druhom zápase v Rumunsku. Teraz sa plne sústredíme na prvý zápas, ktorý nás čaká v piatok v Michalovciach. Chceme prispieť k tomu, aby bola klíma v slovenskom fubale lepšia. Očakávame plný štadión, budeme sa snažiť, aby sme spravili radosť ľudom v Michalovciach. Sme pripravení na súpera, ktorý je však stále favoritom. Rumuni majú vynikajúcich hráčov, ktorí pôsobia v kluboch ako Steaua Bukurešť, Dinamo Bukurešť. Vyzdvihol by som najmä Tiganasua a Stanciua. Tušíme v akej zostave nastúpia,“ povedal Galád na predzápasovej tlačovej konferencii. 

Slováci sú v skupine druhí a na výber „galského kohúta“ strácajú šesť bodov, ale Francúzi odohrali o zápas viac. Do baráže postúpia prvé dva tímy zo skupín.

kvalifikácia ME do 21 rokov:
SR – Rumunsko (piatok 1. júna o 19.30, Michalovce)
/Rozhodca: Antti Munukka (Fín.)/

ďalší zápas:
20.50 Francúzsko – Lotyšsko (sobota 2. júna, Sedan)
/Rozhodca: Suren Balijan (Arm.)/

Tabuľka 9. skupiny:
1. Francúzsko      5    5    0    0    12:0   15
2. Slovensko       4    3    0    1    9:2     9
3. Rumunsko      5    1    2    2    3:6     5
4. Kazachstan     4    0    2    2    1:4     2
5. Lotyšsko         4    0    0    4    0:13   0

Zostávajúci program SR 21 v kvalifikácii ME:
SR 21 – Rumunsko 21 (1. júna v Michalovciach)
Rumunsko 21 – SR 21 (5. júna v Bukurešti)
SR 21 – Francúzsko 21 (7. septembra)
SR 21 – Kazachstan 21 (10. septembra)

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *