Tréner Vlastimil Petržela v MFK Zemplín skončil

Jeho nástupcom sa stal doterajší kormidelník staršieho dorastu Michaloviec Albert Rusnák.

Novým trénerom druholigového slovenského klubu MFK Zemplín Michalovce sa stal Albert Rusnák st., ktorý vo funkcii nahradil skúseného 58-ročného českého kouča Vlastimila Petrželu (nar. 20. 7. 1953). Informáciu prinieslo konto Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na sociálnej sieti Facebook. Michalovčanom patrí v tabuľke druhej najvyššej slovenskej súťaže „až“ piata pozícia s 35 bodmi, na lídra z Myjavy majú 20-bodové manko.

„S pánom Petrželom sme sa korektne dohodli na ukončení vzájomnej spolupráce. Spoločne sme skonštatovali, že to bude lepšie pre michalovský futbal. O dôvodoch by som nerád rozprával. Bolo v tom viac faktorov, aj výsledky mužstva v ostatnom období,“ uviedol v stredu podvečer pre agentúru SITA predseda predstavenstva michalovského klubu Igor Šoltinský.

Bývalý česko-slovenský reprezentant Petržela prišiel do MFK Zemplín v lete 2010 a podpísal ročný kontrakt s opciou. Vlani sa s vedením klubu dohodol na podmienkach novej zmluvy do konca ročníka 2012/2013. Rodák z Prostějova viedol z lavičky o. i. aj trojicu pražských mužstiev Slaviu, Spartu i Bohemians, stál aj pri kormidle Sigmy Olomouc, Slovana Liberec a Mladej Boleslavi, v zahraničí pôsobil v ruskom Zenite Petrohrad i v azerbajdžanskom Neftči Baku.

„Faktom zostáva, že Petržela bol najlepší tréner počas môjho pôsobenia v michalovskom klube, v uplynulej sezóne sme obsadili pod jeho vedením v druholigovej súťaži štvrté miesto,“ doplnil I. Šoltinský.

V ostatných štyroch dueloch (SFM Senec 1:2 /vonku/, Ružomberok „B“ 0:4 /v/, Myjava 1:4 /d/ a v utorok L. Mikuláš 1:3 /d/, pozn.) však ťahali Michalovce za kratší koniec so skóre 3:13.

Na lavičku A-tímu MFK Zemplín si sadol 38-ročný Albert Rusnák st. (nar. 14. 1. 1974), ktorý doteraz viedol michalovských dorastencov. „Dohodli sme sa s ním na podmienkach dvojročnej zmluvy. Dnes už aj viedol tréning A-tímu. Cieľom je dostať mužstvo čo najskôr z krízy. O nejakom konkrétnom umiestnení netreba rozprávať, veď na lídra z Myjavy máme už dvadsaťbodový odstup,“ poznamenal šéf klubu Igor Šoltinský.

Nový kormidelník Michaloviec si počas aktívnej kariéry zahral v drese 1. FC Košice aj Ligu majstrov, je otcom slovenského mládežníckeho reprezentanta Alberta Rusnáka ml., ktorý si veľmi úspešne počína v juniorskom tíme anglického Manchestru City.

Zdroj: SITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *