Premiéra pri Bodve priala pozitívnym emóciám

Prinášame vám návrat k sobotňajšiemu derby na pôde Moldavy nad Bodvou aj s videom Róberta Ráka.

Príjemne sa sedelo počas sobotňajšieho, takmer jarného podvečera, na tribúne moldavskej Bodvy. V prvom jarnom vystúpení na domácej pôde hostili zverenci Vladimíra Goffu Michalovce v ich absolútnej jarnej premiére. Jedni ešte nezohratí po totálnej obmene jesenného kádra a druhí nerozohratí, lebo v prvom kole absentovali kvôli nevyhovujúcemu terénu. No úrovni zápasu to takmer vôbec neublížilo. Teda, tak to musel vnímať nestranný fanúšik futbalu. Lebo zaujatým domácim museli vadiť na hre svojich viaceré fatálne chyby v defenzíve a časté nepresnosti pri rozvíjaní útočných akcií. Na druhej strane mohli tí z opačného pólu zazlievať svojim nedostatok rozvahy a presnosti pri zakončovaní sľubných gólových šancí. A napriek tomu to bol zaujímavý zápas, čo ocenili aj obaja kormidelníci.

„My ešte iba hľadáme optimálnu zostavu, no napriek tomu musím oceniť, že chlapci hrali na doraz a skúšali zdolať lepšieho súpera. Bod sme však získali viac so šťastím a práve vďaka bojovnosti,“ rozvíjal svoje myšlienka Vladimír Goffa, ktorý stíhal popri koučovaní svojich vnímať i modernu v hre súpera. “Naozaj som sa tešil z výkonov mladíkov Michaloviec. Bolo z nich cítiť živosť, sebavedomie, cit pre kombináciu. Tam by sa mal uberať slovenský futbal,“ športovo uznal kvality, ktorými sa prezentovali Zemplínčania. Naozaj nevídané v našich pomeroch.

Skromnejší vo vyjadreniach bol tréner hostí: “Pre nás to bola majstrovská premiéra, no musím oceniť nasadenie, tempo i bojovnosť oboch súperiacich strán, ktoré pozdvihli úroveň tohto duelu. Mali sme nejaké príležitosti, ale absentoval dôraz a väčšia skúsenosť v koncovke, čo je ale aj trochu pochopiteľné, veď sme mali na hracej ploche troch osemnásťročných chlapcov,“ predsa len  trochu sklamane konštatoval Vlastimil Petržela.


Napriek deľbe bodov však obaja ocenili, že sa hralo v peknom športovom prostredí. To prekvapilo i kapitána  Róberta Ráka, keď odpovedal na otázku, ako mu chutila druholigová premiéra: “Je to naozaj iné. Hralo sa mi dobre a som prekvapený žičlivým prostredím. Toto potrebuje futbal, aby sa vrátil tam, kde by sme ho radi videli všetci, čo v ňom fungujeme,“ konštatoval po odzdravení svojim fans, ktorí naozaj športovo a vytrvalo hnalo jeho tím. “Máme mladé mužstvo. A či si trúfame tesnejšie sa dotiahnuť na vedúcu Myjavu? Hm, hrať budeme stále na víťazstvá. Či to bude stačiť, to ukáže čas. Ale určite chceme skonsolidovať káder a keď nie teraz, tak určite v budúcej sezóne ráznejšie zabojovať o postup,“ naznačil ambície Michalovčanov. Znamená to, že sa na východe udomácni na dlhšie? “To je predčasná otázka. Hosťovanie mám iba do konca tejto sezóny. Ale musím povedať, že sa mi tu páči. V Michalovciach sú skvelé podmienky a ambiciózni ľudia, takže keď to dáme dokopy…,“ nechal visieť odpoveď vo vzduchu sympatický Robo.

Zdroj: denník Korzár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *