Prvé jarné kolo II. futbalovej ligy je odložené

Sobotňajší prvý jarný zápas na ihrisku SFM Senec nakoniec Michalovce neodohrajú, odložili totiž celé 19. kolo.

Členovia výkonného výboru Únie ligových klubov (ÚLK), riadiacieho orgánu dvoch najvyšších slovenských súťaží, v pondelok schválili odloženie prvého jarného, celkovo 19. kola II. ligy 2011/2012, z pôvodného termínu 3., resp. 4. marca na stredu 4. apríla 2012.

„Dôvodom je zlé počasie a nevyhovujúci stav hracích plôch na futbalových štadiónoch mužstiev druhej ligy, ktorý je momentálne možno horší ako pred týždňom, keď sa rozhodlo o neuskutočnení úvodného jarného kola Corgoň ligy. S týmto naším dnešným rozhodnutím súhlasili takmer všetky druholigové kluby. Z tých tímov, ktoré mali hrať počas nastávajúceho víkendu v domácom prostredí, to bolo päť zo šiestich mužstiev. Ružomberský B-tím hráva domáce duely na umelej tráve, takže v ich prípade to nehralo nejakú podstatnú úlohu,“ uviedol v pondelok popoludní pre agentúru SITA riaditeľ ÚLK pre II. ligu Dušan Keketi a dodal: „Začiatok jarnej časti druhej najvyššej slovenskej súťaže bude v sobotu 10. marca, keď sú podľa pôvodného rozpisu súťaže na programe duely 20. kola II. ligy.“ 

Program prvého jarného, celkovo 20. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže – II. ligy 2011/2012 (pôvodne plánované úvodné, celkovo 19. kolo jarnej časti II. ligy, odložila Únia ligových klubov z 3., resp. 4. marca na stredu 4. apríla):
Sobota, 10. marca:
ŽP Šport Podbrezová – ŠK SFM Senec, MŠK Rimavská Sobota – MFK Dolný Kubín, MFK Dubnica – FK LAFC Lučenec (všetky o 14.30 h), MFK Zemplín Michalovce – MFK Tatran Liptovský Mikuláš (17.30)
Nedeľa, 11. marca: FC Petržalka 1898 – FK Bodva Moldava nad Bodvou (10.30), TJ Spartak Myjava – MFK Ružomberok „B“ (14.30)

Tréner MFK Zemplín Michalovce Vlastimil Petržela o odložení prvého jarného kola:

„Nám to bolo prakticky jedno. Terény nie sú vyhovujúce, preto je zbytočné hrať na ľade a blate. Ja som radšej, keď sa futbal hrá v teplom počasí a na kvalitnom ihrisku. Vyzerá to tak, že nebudeme hrať ani o dva týždne doma s Liptovským Mikulášom, pretože naše hlavné ihrisko je stále pod snehom. V jednaní je odohratie prípravného duelu na pôde Spišskej Novej Vsi túto sobotu a chceli by sme ho odohrať už na prírodnej tráve.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *