Tesná prehra v Rimavskej Sobote

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce neprekonali smolu z ihriska Rimavskej Soboty a v sobotňajšom súboji 24. kola tam prehrali 2:3, keď do prestávky prehrávali 1:3. Pod tento neúspech sa podpísal predovšetkým zlý vstup našich do zápasu, keďže už v 5. minúte prehrávali dvojgólovým rozdielom. Od tohto momentu hru vyrovnali, strelili aj dva góly, ale remíza im súdená nebola. Najbližšie sa Michalovce v sobotu predstavia doma a hostiť budú Liptovský Mikuláš (16.00).

Naši futbalisti mali veľmi zlý vstup do stretnutia, pretože neubehla ani jedna minúta a do listiny strelcov sa už stihol zapísať rimavskosobotský útočník Pribula – 1:0. V 5. minúte už domáci viedli dvojgólovým rozdielom po tom, čo sa do listiny strelcov zapísal aj druhý útočník domácich Pekár. V 10. minúte sa michalovskí futbalisti mohli radovať, ale delovka Serečina z priameho kopu skončila iba na spojnici brvna a žrde. Hra sa potom na chvíľu vyrovnala a v 23. minúte sme vyťažili z podpory vetra, keď brankár Bréda dlhým výkopom poslal do brejku Ruskovského a ten sám zoči-voči Prošovskému nezaváhal – 2:1. Náš stredopoliar svojim presným zásahom prerušil 224 minút trvajúcu sériu MFK Zemplín bez gólu v sieti súpera. V 35. minúte sa na hranici pokutového územia ocitol urastený útočník domácich Pekár a jeho strela skončila na žrdi michalovskej brány. Čo tomuto hráčovi nevyšlo, podarilo sa o minútu, keď po peknej kombinácii rimavskosobotskej ofenzívy strelou do prázdnej brány zvýšil už na 3:1.

Cez prestávku nastalo v michalovskej kabíne „umývanie hláv“ a to sa prejavilo aj na výkone v druhom polčase, ktorý bol z pohľadu MFK Zemplín podstatne kvalitnejší. Už osem minút po prestávke si Gamkrelidze narazil loptu so Serečinom a peknou strelou znížil na 3:2. Od tohto momentu sa domáci viac sústredili na ubránenie tesného náskoku, ale napriek tomu sa nášmu tímu podarilo v závere vytvoriť si menší tlak. Jeho vyústením bola hlavička stopéra Ziembu v 80. minúte po centri z ľavej strany, žiaľ, nemierila presne. Aj preto naši chlapci vonku opäť prehrali a na body z Rimavskej Soboty si budú musieť počkať minimálne do jesene.

Štatistika

Rimavská Sobota – Michalovce 3:2 (3:1)

Góly: 1. Pribula, 5. Pekár, 35. M. Pekár – 23. Ruskovský, 53. Gamkrelidze. ŽK: Rubint – Jakubčo, Janek, Ziemba. ROZHODCA: Korista 452 divákov.

MŠK: Prošovský – Rubint, Práznovský, Zvara, Morháč – Sihelský, Pisár, Sedlák, Migaľa – Pribula, Pekár (66. Urgela).

MFK ZEMPLÍN: Bréda – Janek, Marcin, Ziemba, Vanák – Ruskovský, Hořava, Jakubčo (82. Hottek), Gamkrelidze – Serečin, Kunca.

Video z tlačovej besedy nájdete tu

Zvyšné výsledky 24. kola, sobota: Liptovský Mikuláš – Dolný Kubín 1:0 (0:0), Šaľa – Lučenec 2:1 (0:0), Moldava nad Bodvou – Ružomberok B 3:0 (2:0), SFM Senec – Púchov 3:1 (0:0). Nedeľa 10.30 hod.: Petržalka – Trenčín 0:3 (0:2).

Tabuľka

Najbližší program: 25. kolo (sobota 16. apríla 2011 o 16.00 hod.): Michalovce – Liptovský Mikuláš, 26. kolo (sobota 23. apríla 2011 o 16.00 hod.): Šaľa – Michalovce, 27. kolo (sobota 30. apríla 2011 o 16.00 hod.): Michalovce – SFM Senec, 28. kolo (streda 4. mája 2011 o 16.30 hod.): Petržalka – Michalovce.

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *