Starší dorastenci vyhrali aj v Trnave!

Naši starší dorastenci do tretice potvrdili stopercentnú jarnú bilanciu na ihriskách súperov a po triumfoch v Ružomberku a Senici vyhrali v sobotu aj na ihrisku druhej Trnavy 2:1. Opäť sa nedarilo mladším dorastencom, ktorí v Trnave prehrali 0:2. Naši mládežníci sa už v utorok predstavia doma, ich súperom bude o 13.00 hod. Podbrezová. Súboj mladších dorastencov sa začína o 15.15 hod. O týždeň naši mládežníci cestujú na ihrisko banskobystrickej časti Radvaň, kde sa stretnú s tamojšou Duklou.

Starší dorast

Až neuveriteľne sa v jarnej časti prvej ligy darí našim starším dorastencom na ihriskách súperov, veď z troch stretnutí na horúcich pôdach Ružomberka, Senica a najnovšie aj Trnavy priniesli plný počet deviatich bodov. Na druhej strane v jedinom domácom súboji podľahli doma Žiline 2:3. „Je to paradox, ale svedčí to o tom, že vonku sa nám hrá lepšie, keďže sme bojovnejšie družstvo. Máme aj technické typy hráčov, ale na ihriskách súperov viac vynikne naša nezlomná vôľa. Doma so Žilinou sa to aj potvrdilo, technicky bol súper na výške a robilo nám to problémy. Na druhej strane, ak by sme do prestávky viedli 3:0 – a šance na to boli – mohli sme byť dnes úplne stopercentní,“ povedal na margo bodovej anomálie tréner našich starších dorastencov Albert Rusnák.

V samotnom zápase na ihrisku Trnavy nezačali naši chlapci práve najlepšie, po štvrťhodine hry prehrávali a ich výkon v prvom dejstve nebol podľa predstáv ich trénera. „To rozhodne nie, chýbalo nám viac agresivity, pohybu i kvality. Neviem si to vysvetliť, čím to bolo, ale hlavne preto som cez prestávku svojich zverencov nabádal, aby sa zobudili a začali hrať konečne to, na čo majú. Pomohol nám presun Forgáča do útoku, ktorý sa vpredu chytil a šťastným vyrovnávajúcim gólom postavil družstvo na nohy. O dvanásť minút strelil náš víťazný gól Jacko po tom, čo sa pohral s trnavskými obrancami, ale potom sa začali horúce chvíle. Trnava nás zatlačila, cez vysoké lopty sa snažila vytvoriť tlak, ale ten sme aj so šťastím ustáli a napokon vyhrali,“ dodal Albert Rusnák, ktorý verí, že jeho tím sa presadí aj v utorok doma s Podbrezovou.

Štatistika

Trnava – Michalovce 1:2 (1:0)

Góly: 15. Mečiar – 53. Forgáč, 65. Jacko. Pred 100 divákmi rozhodoval Krivošík.

MFK ZEMPLÍN: Hajda – Hutaj, Žebik, Sochanič, Csörgö (81. Ivanko) – Forgáč, Danko, Kovaľ, Pavlov (46. Dulovič), Jacko (65. Fedor) – Jano.

Mladší dorast

Štatistika

Trnava – Michalovce 2:0 (1:0)

 

MFK ZEMPLÍN: Kira – Horňák (41. Popovič), Varga, Šimko, Mano – Koscelník, Turik, Kiss (41. Škultéty), Frantal – Kolesár, Mesároš (60. Štofik).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *