Prečítali sme si v spravodaji

V spravodaji, ktorý si môžete zakúpiť pred každým domácim zápasom MFK Zemplín, sme sa tentoraz dočítali o zaujímavom štarte seniorskej kariéry nášho odchovanca Pavla Ruskovského. Ten okorenil svoj debut medzi mužmi víťazným gólom v Sobranciach a na stránkach spravodaja si naň pospomínal.

Ruskovský služobne najstarším hráčom MFK Zemplín

Hoci má len 26 rokov, je služobne najstarším hráčom MFK Zemplín a v súčasnosti si už v michalovskom A-mužstve odkrúca ôsmu sezónu, ktorú prerušili iba krátke hosťovania v rokoch 2004 a 2005 vo vtedy treťoligových celkoch Humenného a Trebišova. Pavol Ruskovský je rád, že hrá doma a teší ho aj to, že po intenzívnych zmenách v kádri si v ňom napriek silnej konkurencii udržal miesto. „Chcem sa za to poďakovať trénerovi Petrželovi, že mi dal čas a nechal ma na ihrisku ukázať, čo vo mne je. Jeho dôveru chcem splácať kvalitnými výkonmi,“ prezradil tento michalovský odchovanec, ktorý však v ostatných dvoch vystúpeniach proti Lučencu a Dolnému Kubínu na ihrisku chýbal.


Zemplín Michalovce v roku 2003. Pavol Ruskovský je v dolnom rade v strede, štvrtý zľava i sprava.

Na budúci týždeň to bude osem rokov, čo Pavol Ruskovský debutoval v našom A-mužstve. V roku 2003 sa počas zimnej prestávky diali v Michalovciach veci. Tréner Ján Kozák odišiel ešte pred záverom jesennej časti a po jej skončení sa porúčal aj jeho vtedajší asistent Jozef Škrlík, ktorý viedol Zemplín v posledných troch zápasoch jesene. Po nich prevzal michalovské kormidlo Trebišovčan Štefan Voroňák. Mimochodom, bol to už štvrtý z celkovo piatich kormidelníkov Zemplína v tejto sezóne! Tú v lete 2002 začal na lavičke Štúrovčan František Karkó, ktorého po piatom kole nahradil spomínaný Ján Kozák a po ďalších ôsmich kolách odišiel aj on. Ako sme spomínali, jeseň dokončil Jozef Škrlík, ktorého vystriedal Štefan Voroňák. Aj on vydržal len do 26. kola, po prehre v Ďurkove 0:4 rezignoval a na zvyšné štyri kolá bol vedením mužstva poverený Jozef Štafura. Ten debutoval domácim víťazstvom proti Svidníku 1:0, ktoré gólom v 83. minúte zariadil Tomáš Kozár. Päť trénerov za sezónu je dodnes neprekonaný rekord klubu! „Pamätám sa na to, bolo tu vtedy dosť rušno. Ja som prišiel medzi seniorov až v zime, keď si ma vybral z dorastu tréner Voroňák,“ prezradil Pavol Ruskovský, ktorý sa v A-mužstve pridal k svojmu rovesníkovi Jánovi Marcinovi. Toho vytiahol medzi mužov už Ján Kozák, ale šancu za jeho éry nedostal. Obaja debutovali až v prvom kole jarnej časti ročníka 2002/2003 v susedskom derby na ihrisku Sobraniec. A verte-neverte, aj keď je jeden rodený stopér a druhý čistokrvný krídelník, obaja osemnásťroční mladíci nastúpili v strede zálohy! „Vtedy nebol veľmi kto hrať, preto nám tréner povedal, že budeme zabezpečovať stred ihriska. Na svoj prvý zápas medzi mužmi si veľmi dobre spomínam, v Sobranciach bolo veľmi zlé ihrisko, bol to pre diváka slabý futbal, ale nám sa podarilo vyhrať,“ zaspomínal si Pavol Ruskovský, ktorému vyšiel debut ako zo sna, veď v 35. minúte rozhodol krásnym gólom o našom víťazstve. „Prebral som si loptu na polovici ihriska, potiahol ju po ľavej strane, zasekol som si obrancov a pravačkou krížnou strelou k žrdi skóroval,“ opísal nezabudnuteľný moment Pavol Ruskovský, ktorý s výnimkou krátkych polročných hosťovaní v Humennom a Trebišove oblieka dres MFK Zemplín už ôsmu sezónu.

 

Devätnásťročný Pavol Ruskovský v roku 2004.

Prvý Ruskovského zápas v drese Michaloviec

Sobota 22. 3. 2003, 16. kolo tretia liga Východ

Sobrance – Michalovce 0:1 (0:1)

Gól: 35. RUSKOVSKÝ. ŽK: Černega, Mikula, Danko – Niang, A. Devečka. Pred 1000 divákmi rozhodoval Sekereš.

SOBRANCE: Vaško – Košuda, Mikula, Horvat, Danko – Žir (71. Fabián), Gutič (58. Horňák), Gaži, Jakuboc – Škirda, Černega.

MFK ZEMPLÍN: Komenda – Kiršner, Niang, Tirč, Nemčík – Pavlulík, RUSKOVSKÝ (71. Poľaško), Marcin, A. Devečka – Kozár, Uhľár.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *