MFK Zemplín nestačil doma na Bardejov

Futbalisti Michaloviec v sobotňajšom prípravnom stretnutí prekvapujúco doma prehrali s nováčikom druhej ligy Východ Partizánom Bardejov 1:2. Na nekvalitnom a neupravenom teréne boli hostia nečakane aktívnejším celkom, za domácich sa presadil iba kanonier Filip Serečin. Zverenci trénera Vlastimila Petrželu sa najbližšie predstavia až o týždeň, keď ich v rámci sústredenia v Nymburku preverí druholigový český Zlín.

 

Futbalisti Michaloviec v sobotňajšom prípravnom stretnutí prekvapujúco doma prehrali s nováčikom druhej ligy Východ Partizánom Bardejov 1:2. Na nekvalitnom a neupravenom teréne boli hostia nečakane aktívnejším celkom, za domácich sa presadil iba kanonier Filip Serečin. Zverenci trénera Vlastimila Petrželu sa najbližšie predstavia až o týždeň, keď ich v rámci sústredenia v Nymburku preverí druholigový český Zlín.

 

Na neupravenom teréne michalovského umelého ihriska bolo od začiatku jasné, že futbal sa hrať veľmi nebude. Hostia mali už v 3. minúte výhodu pokutového kopu, jeho realizátorom bol bardejovský Pisárik, ktorý však stroskotal na výbornom zákroku brankára Brudňáka, a tak sa skóre nemenilo. Zanedlho mohol Pisárik opäť skórovať, svoj samostatný únik však nevyužil. MFK Zemplín sa vpredu trápil a počas prvého polčasu ani raz netrafil bránu súpera. Hostia sa aj preto v 57. minúte ujali vedenia, úspešným strelcom bol agilný Pisarík. Už o dve minúty však Serečin s pomocou teču vyrovnal a začínalo sa odznova. O výsledku napokon rozhodla strela bardejovského Andraščíka, ktorý v 87. minúte nečakane spečatil víťazstvo druholigového nováčika.

 

Štatistika

 

Michalovce – Bardejov 1:2 (0:0)


Góly: 59. Serečin – 57. Pisarik, 87. Andraščík. Pred 100 divákmi rozhodoval Mano.

 

MFK ZEMPLÍN: Brudňák (72. Hajda) – Janek, Hruška, Trninič (79. Mižík), Vanák – Ruskovský (55. Žido), Zonzon, Serečin, Jakubčo (46. Mihok), Knobloch (46. Wassem) – Špilár (46. Rakulj).

 

Plán prípravných zápasov

12.2.: Zlín – Michalovce,

13.2.: Brno – Michalovce,

15.2. Hradec Králové – Michalovce,

19.2.: Dukla Praha – Michalovce,

25.2.: Michalovce – S. N. Ves.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *